Ośrodek na Łodziance niemal gotowy

Czwartek, 21 września 2017


Za około dwa tygodnie planowane jest otwarcie nowego ośrodka treningowego przy ul. Małachowskiego. Jego zarządcą będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a głównym użytkownikiem Widzew.Prace budowlane na Łodziance dobiegły końca. Obiekt przechodzi ostatnie odbiory techniczne i wkrótce ma zostać oddany do użytku. – Mam nadzieję, że w ciągu dwóch tygodni zostanie przekazany do zarządzania przez MOSiR. Uznaliśmy wspólnie z panią prezydent, że zarządzanie przez MOSiR będzie najlepszym rozwiązaniem, zarówno dla tego obiektu, jak i dla obiektu przy Minerskiej. Dostępność do tych obiektów dla dwóch głównych klubów piłkarskich będzie taka sama. Myślę, że za dwa tygodnie sportowcy będą mogli już z niego korzystać. Mamy w planach także uroczyste otwarcie, ale o tym na razie za wcześnie mówić – poinformował wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Obiekt posiada: trzy boiska – z naturalną trawą, hybrydowe i sztuczne, orlik, boisko do beach soccera, plac do treningu bramkarzy, boisko do koszykówki, korty tenisowe, osiem szatni, salę konferencyjną, siłownię, a także ścieżki dla biegaczy. Jest również trybuna, obsługująca dwa boiska, z łączną liczbą miejsc siedzących 828, po 414 na każdą stronę, a także oświetlenie o mocy 500 luxów.

Widzew ma korzystać z boisk piłkarskich w takim wymiarze czasowym, jaki będzie potrzebował. – Osiągnęliśmy wstępne porozumienie, a teraz trwają rozmowy z MOSiR, żeby uszczegółowić kalendarz treningów. Wiem, że Widzew przygotował wstępny terminarz, teraz trwają uzgodnienia. Pracujemy również nad cennikiem za wynajem obiektu. Bierzemy pod uwagę różne argumenty. Sprawdzamy, jak to wygląda w innych miastach – stwierdził Trela.Fot. UMŁDODAJ KOMENTARZ: