Nadziali się na Wikielec. Widzew zremisował z ostatnim zespołem w tabeli!

Sobota, 14 października 2017


GKS Wikielec do meczu z Widzewem zdobył w rozgrywkach III ligi jeden punkt i osiem bramek. W sobotę gospodarze poprawili te statystyki. Strzelili dwa gole, które dały im drugi punkt.Przed spotkaniem prezes GKS zapowiadał sprawienie niespodzianki. Słów Krzysztofa Sadowskiego nikt nie brał na poważnie.Do meczu z Widzewem jego zespół zdobył zaledwie jeden punkt. Słabe wyniki spowodowały, że z funkcji trenera zrezygnował Wojciech Tarnowski. W sobotnim spotkaniu GKS poprowadził jego dotychczasowy asystent Arkadiusz Klimek. Zmiana trenera trochę niepokoiła Franciszka Smudę, ale była to raczej kurtuazja.

Pierwszą akcję w meczu stworzyli gospodarze. Patryk Wolański, który po jednym meczu wrócił między słupki, nie dał się zaskoczyć. Później do głosu doszli łodzianie. Już w 3. minucie widzewiacy powinni prowadzić. Po zagraniu Marcina Kozłowskiego do siatki powinien trafić Aleksander Kwiek. Pomocnik przestrzelił jednak z kilku metrów. Chwilę później prowadzenie zespołowi gości powinien dać Damian Świderski, niestety w rundzie jesiennej napastnik ma problemy z trafieniem w piłkę.

Po kwadransie gry łodzianie prowadzili. Kozłowski zagrał do Kwieka, który tym razem pokonał bramkarza GKS.Stracona bramka podziałała na gospodarzy mobilizująco. GKS stworzył kilka sytuacji, żadnej nie potrafił jednak wykorzystać. Do czasu. W 33. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Rafał Śledź. Uderzenie było na tyle precyzyjne, że Wolański nie miał żadnych szans. W końcówce pierwszej połowy łodzianie zamknęli rywala na ich połowie, nic z tego jednak nie wynikało.W przerwie trener Smuda zdjął z boiska mało produktywnego Świderskiego, a w jego miejsce pojawił się Kacper Falon. To właśnie po fenomenalnym uderzeniu rezerwowego, Widzew zdobył drugiego gola. Piłka wpadła niemal w samo okienko bramki GKS.Łodzianie popełnili jednak błąd, podobny do tego z pierwszej połowy. Zamiast atakować, oddali inicjatywę przeciwnikowi. To się zemściło. Ponownie wyrównał Śledź.W końcówce meczu zespół Widzewa przycisnął. Łodzianie nie potrafili jednak pokonać Jacka Malanowskiego. Bramkarz GKS bronił pewnie, ale w uzyskaniu wysokiej noty pomagali mu piłkarze gości. W doskonałych sytuacjach trafiali w niego. Zespół Widzewa mimo przewagi, nic nie wskórał. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, który można uznać za wpadkę, a może nawet za kompromitację!


GKS Wikielec – Widzew Łódź 2:2 (1:1)
Bramki
Śledź 33., 64. – Kwiek 15., Falon 57.

Widzew: Wolański – Kozłowski, Sylwestrzak, Zieleniecki, Pigiel – Michalski, Kwiek, Kazimierowicz (81. Kostkowski), Radwański – Miller (67. Gołębiewski), Świderski (46. Falon).

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: