ŁKS osłabiony w starciu z wymagającym rywalem

Piątek, 20 października 2017


W spotkaniu z Garbarnią Kraków zespół z al. Unii będzie musiał radzić sobie bez najskuteczniejszego zawodnika. Jewhen Radionow pauzuje za cztery żółte kartki. To nie jedyne osłabienie drużyny prowadzonej przez trenera Wojciecha Robaszka.W sobotę (godz. 15) zmierzą się ze sobą czwarta z piątą drużyną drugiej ligi. Pojedynek nieźle spisujących się w tym sezonie beniaminków zapowiada się niezwykle ciekawie. Garbarnia, choć w tabeli jest za ŁKS, na koncie ma o jedno zwycięstwo więcej. Zespół z Krakowa wygrał 6 spotkań, z czego dwa na wyjeździe. Pokonani rywale do łatwych nie należeli – GKS Jastrzębie (2:1) i ROW Rybnik (4:1), czyli zespoły, z którymi łodzianie przed własną publicznością zremisowali.

ŁKS zagra nie tylko bez Radionowa. Kontuzji, odniesionej przed starciem w Radomiu, nie wyleczył pomocnik Mateusz Gamrot. Pod znakiem zapytania stoi również występ Damiana Guzika.

Oba kluby po raz ostatni spotkały się ze sobą w 1971 roku. W Łodzi padł remis 1:1. Bilans bezpośrednich starć jest korzystniejszy dla ŁKS. Łodzianie wygrali 12 razy, 11 Garbarnia, zanotowano 10 remisów. Bilans bramkowy 53-41.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: