W samo południe o pozycję wicelidera

Sobota, 11 listopada 2017


Wyjazdowym spotkaniem w Legionowie (godz. 12) zespół ŁKS zakończy rundę jesienną. Łodzianie w tym meczu walczyć będą o drugie miejsce w tabeli. Tak się stanie, jeśli pokonają gospodarzy.ŁKS zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli, ze stratą dwóch punktów do Warty. W niedzielę oba zespoły mogą zamienić się miejscami. Wicelider w 17. kolejce przegrał bowiem w Tarnobrzegu z Siarką 0:2! Jeżeli zespół z al. Unii wzbogaci się o trzy punkty, rundę jesienną zakończy na drugiej pozycji. Ten scenariusz jest prawdopodobny.

Łodzianie nieźle w tym sezonie spisują się na boiskach rywali: dwa zwycięstwa i cztery remisy. Są jedynym zespołem w drugiej lidze, który w tym sezonie nie przegrał na wyjeździe. Z kolei Legionovia w roli gospodarza spisuje się w kratkę: trzy wygrane i cztery porażki. Najbliższy rywal ŁKS zajmuje odległe, 13 miejsce w tabeli. Słabe wyniki spowodowały, że kilka dni temu trener Mirosław Jabłoński zrezygnował z prowadzenia zespołu. Jego miejsce zajął Robert Pevnik.

Zespół z al. Unii jest zdecydowanym faworytem tego meczu. Od 10. kolejki, w której przegrali u siebie z Olimpią Elbląg (1:2), spisują się bardzo dobrze. W sześciu kolejnych spotkaniach zdobyli 14 punktów, w których stracili zaledwie jedną bramkę, zresztą po samobójczym trafieniu. W Legionowie łodzianie zagrają bez przechodzącego rehabilitację Mateusza Gamrota.


Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: