Gole młodzieżowców załatwiły sprawę. Legionovia – ŁKS 0:2

Niedziela, 12 listopada 2017

Po bramkach zdobytych przez Damiana Guzika i Piotra Pyrdoła zespół z al. Unii pokonał Legionovię. ŁKS, jako jedyny zespół w drugiej lidze, nie przegrał w rundzie jesiennej wyjazdowego spotkania.

W początkowej fazie meczu łodzianie stworzyli sobie kilka okazji, brakowało jednak precyzji. W 13. minucie, jedna z nielicznych akcji drużyny z Legionowa, mogła zakończyć się powodzeniem. Michał Kołba zdołał jednak obronić uderzenie Przemysława Rybkiewicza. Po tym ostrzeżeniu goście cofnęli się na swoją połowę, szukając szans w kontratakach. Legionovia atakowała, ale nie miała atutów, żeby poważniej zagrozić bramce ŁKS.

W 30. minucie łodzianie niespodziewanie objęli prowadzenie, choć wydawało się, że z tej akcji niewiele wyniknie. Tymczasem po uderzeniu Damiana Guzika, Dominik Puska przepuścił piłkę. Strzelony gol uskrzydlił zawodników ŁKS. W ciągu kilku minut oddali kilka groźnych strzałów: Jewhen Radionow i Maksymilian Rozwandowicz. Tym razem bramkarz Legionovii spisywał się bez zarzutu. Nie miał jednak żadnych szans na skuteczną interwencję w końcówce pierwszej połowy, kiedy z około jedenastu metrów pokonał go Piotr Pyrdoł. Łodzianie schodzili na przerwę prowadząc dwoma golami. Takiej sytuacji w tym sezonie jeszcze nie było.

W drugiej połowie zawodnicy ŁKS szanowali piłkę, starając się jak najdłużej przy niej utrzymywać. W 59. minucie niewiele zabrakło, a byłoby 3:0. Łukasz Zagdański przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem. Gospodarze odpowiedzieli uderzeniem Rybkiewicza, po którym piłka trafiła w poprzeczkę. Druga odsłona była nieco słabsza, niż pierwsze 45 minut. W końcówce spotkania kilka razy zakotłowało się pod bramką Kołby, ten jednak zachował czyste konto.

To dziewiąte zwycięstwo ŁKS w tym sezonie, ale pierwsze większą różnicą, niż jeden gol. Łodzianie rundę jesienną zakończyli na 2 miejscu w tabeli, ze stratą trzech punktów do GKS Jastrzębie. To jednak nie koniec emocji na drugoligowych boiskach. W tym roku awansem zostaną rozegrane dwie kolejki z rundy wiosennej.

Legionovia – ŁKS Łódź 0:2 (0:2)
Guzik 30., Pyrdoł 45.

ŁKS: Kołba – Rozmus, Rozwandowicz, Juraszek, Widejko – Guzik, Kocot, Bryła, Pyrdoł (90. Maschera) – Zagdański (78. Burkhardt), Radionow (66. Margol).

Żółte kartki: Zaklika, Wojcinowicz – Radionow, Zagdański, Rozmus.