Derby na remis. Sprawiedliwe 1:1

Środa, 15 listopada 2017

W środę, w lidze wojewódzkiej B1, doszło do derbowego spotkania. Mecz juniorów młodszych ŁKS z Widzewem zakończył się remisem. Spotkanie nie miało znaczenia dla końcowego układu tabeli. Ligę wygrał zespół z al. Unii.

Wynik derbowego starcia nie krzywdzi żadnej z drużyn. Do przerwy nieco większą przewagę posiadał Widzew. Drużyna z al. Piłsudskiego objęła prowadzenie po rzucie rożnym i ładnym uderzeniu głową. ŁKS do przerwy również mógł zdobyć bramkę, nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Na początku drugiej połowy mogło być 2:0 dla Widzewa. Mogło, ale nie było. Piłka, po uderzeniu z rzutu karnego, trafiła w poprzeczkę. W końcowych minutach meczu ŁKS osiągnął wyraźną przewagę i w doliczonym czasie gry doprowadził do wyrównania.