Zwycięstwo w Koszalinie. Radionow dał ŁKS pozycję wicelidera

Niedziela, 26 listopada 2017

Łodzianie przerwę zimową spędzą na drugim miejscu w tabeli. ŁKS nie rozegrał wielkiego spotkania, ale pokonał Gwardię Koszalin 1:0. Gola strzelił rezerwowy w tym meczu Jewhen Radionow.

Zgodnie z naszymi zapowiedziami trenerzy ŁKS posadzili na ławce Radionowa. W wyjściowym składzie znalazł się tylko jeden napastnik – Łukasz Zagdański, którego w atakach wspierał Patryk Bryła. Od pierwszych minut obie drużyny starały się tworzyć sytuacje bramkowe, ale większego zagrożenia po nich nie było. Uderzenie Zagdańskiego zostało zablokowane, a Kamil Poźniak główkował nad poprzeczką.

W 13. minucie łodzianie mieli rzut wolny, po faulu na Bryle. Strzał Maksymiliana Rozwandowicza nie sprawił większego kłopotu bramkarzowi Gwardii. Chwilę później Zagdański miał znakomitą okazję, jednak nie trafił w piłkę po dobrym zagraniu Bryły. Później niewiele na boisku się działo. ŁKS grał dziwnie ospale, jakby zadowolony był z bezbramkowego remisu. Łodzianie nie prezentowali się tak agresywnie, jak w poprzednich meczach, w których narzucili przeciwnikowi swój styl gry. Gospodarze również nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy zespołu z al. Unii.

Na ciekawszą akcję trzeba było czekać do 33. minuty. Patryk Baranowski nie trafił w bramkę z 12 metrów. Chwilę później niecelnie uderzał Adrian Kwiatkowski. W końcowych minutach pierwszej połowy przewagę uzyskali gospodarze, co nie przełożyło się na wynik spotkania. Do przerwy było 0:0.

Po przerwie obie drużyny miały swoje okazje, wciąż brakowało skuteczności. W 56. minucie na boisku pojawił się Radionow. Dziesięć minut po wejściu na boisko napastnik miał pierwszą okazję na zdobycie bramki, spudłował jednak z kilku metrów. W 75. minucie Radionow już się nie pomylił. Bartosz Widejko dośrodkował z rzutu wolnego, a rezerwowy napastnik, pokonał bramkarza Gwardii. Gospodarze szybko mogli doprowadzić do wyrównania. Piłka, po uderzeniu Michała Szuberta, trafiła w słupek.

Gwardia starała się doprowadzić do remisu, ale zawodnicy ŁKS skutecznie się bronili. Łodzianie odnieśli 10 zwycięstwo w sezonie. Z dorobkiem 38 punktów zajmują drugie miejsce w tabeli, ze stratą pięciu punktów do lidera – GKS Jastrzębie.

Gwardia Koszalin – ŁKS Łódź 0:1 (0:0)
Radionow 75.

ŁKS: Kołba – Rozmus, Rozwandowicz, Bielak, Widejko – Guzik (82. Pyrdoł), Bryła (58. Radionow), Margol, Kocot (77. Gamrot), Kostyrka – Zagdański (68. Burkhardt).

Żółte kartki: Mikołajczak, Brzeziański, Kwiatkowski, Dondera – Guzik.