Wychowanek wrócił do domu. Kujawa podpisał kontrakt z ŁKS

Wtorek, 05 grudnia 2017


Działacze ŁKS pozyskali pierwszego piłkarza w przerwie zimowej. 29-letni Rafał Kujawa podpisał z beniaminkiem drugiej ligi umowę, która obowiązywać będzie do końca czerwca 2019 roku. Kontrakt z zespołem z al. Unii przedłużył natomiast bramkarz Michał Kołba.Kujawa to wychowanek ŁKS, w którym na poziomie ekstraklasy rozegrał 42 mecze, zdobył w nich 8 bramek. Po raz ostatni w koszulce łódzkiego klubu zagrał w maju 2012 roku, przeciwko Jagiellonii Białystok. Z Łodzi przeniósł się do GKS Katowice, a po pół roku do Pelikana Łowicz. Ostatnie dwa sezony występował w Stomilu Olsztyn. W pierwszej lidze zaliczył 55 meczów, w których 18 razy wpisywał się na listę strzelców. W poprzednim sezonie był najskuteczniejszym strzelcem drużyny.

Kujawa nie grał od kwietnia. W meczu ze Stalą Mielec zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie. – Z Rafałem pierwsze rozmowy przeprowadziliśmy w kwietniu, gdy był przed kontuzją. Potrzebujemy dobrych piłkarzy, a Rafał takim jest. Gdyby nie uraz, to z pewnością teraz nie byłby z nami, a w klubie z wyższej ligi. Wydaje się, że tak rozwijający się klub, jakim jest ŁKS, to dla niego odpowiednie miejsce, żeby powrócił do dawnej dyspozycji. My mu w tym pomożemy – stwierdził Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy.

Napastnik podpisał z ŁKS umowę na 1,5 roku. – Przed kilkoma laty zrobiłem krok w tył i wyszło mi to na dobre. Szybko wróciłem do pierwszej ligi. Wierzę, że teraz będzie podobnie. Miałem kilka ofert, ale wybrałem ŁKS. Przede wszystkim chcę pomóc drużynie, jak również odbudować swoją dyspozycję po kontuzji – powiedział Kujawa. Działacze poinformowali również, że umowę z klubem przedłużył Michał Kołba. Nowa umowa bramkarza obowiązywać będzie do końca czerwca 2019 roku, z opcją jej przedłużenia.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: