Remis Widzewa z Radomiakiem

Środa, 06 grudnia 2017

Zespół Widzewa rozegrał ostatnie spotkanie w tym roku. Łodzianie zremisowali w meczu kontrolnym z drugoligowym Radomiakiem 1:1. Trener Franciszek Smuda sprawdzał przydatność do zespołu kilku graczy.

W wyjściowym składzie pojawiło się kilka nowych twarzy. Między słupkami stał 19-letni Klaudiusz Kurek. Bramkarz w rundzie jesiennej występował w czwartoligowym Lechu Rypin, do tego zespołu został wypożyczony z Wisły Płock. Na środku defensywy wystąpił testowany od jakiegoś czasu Bartosz Gęsior z Sandecji Nowy Sącz. Natomiast w ataku zagrał Marcin Pieńkowski. W pierwszej jedenastce Radomiaka pojawiło się również trzech testowanych graczy.

Po pierwszej połowie był remis 1:1. Gra toczyła się przeważnie w środkowej strefie boiska. Gola dla Radomiaka zdobył Jakub Rolnic, uderzeniem sprzed pola karnego. Chwilę później goście trafili w poprzeczkę. Łodzianie wyrównali po rzucie karnym, wykorzystanym przez Sebastiana Zielenieckiego.

W przerwie Franciszek Smuda dokonał kilku zmian, a po kilku minutach gry kolejnej, tym razem wymuszonej. Bartłomiej Rakowski tak niefortunnie upadł, że nabawił się urazu. Widzew posiadał przewagę, stworzył kilka okazji, ale piłka nie chciała wpaść do bramki Radomiaka. W drugiej połowie Smuda wprowadził kolejnych młodych piłkarzy: Kacpra Staśkiewicza i Damiana Marciocha. Łodzianie prezentowali się lepiej, chociaż tempo spotkania nie porywało. Szansę na gola miał Bartłomiej Niedziela, piłka po jego strzale poszybowała jednak nad poprzeczką. Łodzianie kończyli mecz w osłabieniu. Pięczek nabawił się urazu i musiał opuścić boisko. – Bardzo dobrze, że ten sparing się odbył. Takie mecze są nam potrzebne. Na pewno nie musimy się martwić o naszą młodzież. To zdolni chłopcy, a przy tym nasi – powiedział po meczu Smuda.

Widzew Łódź – Radomiak Radom 1:1 (1:1)
Zieleniecki 31.-karny – Rolnic 22.

Widzew: Kurek (46. Humerski) – Kozłowski (46. Niedziela), Gęsior, Zieleniecki, Rakowski (53. Tlaga) – Gołębiewski, Kazimierowicz (46. Pięczek), Radwański (46. Falon), Ostaszewski (46. Kostkowski), Miller (65. Marcioch) – Pieńkowski (59. Staśkiewicz).