Konieczny: Gratuluję Widzewowi transferu Demjana

Niedziela, 10 grudnia 2017


Robert Demjan to pierwsze w zimowej przerwie wzmocnienie Widzewa. Działacze łódzkiego klubu wiążą z pozyskanym napastnikiem duże nadzieje. Niektórzy kibice powątpiewają jednak w sens zatrudnienia 35-letniego zawodnika. – Zupełnie niepotrzebnie. Jestem przekonany, że Robert będzie czołowym piłkarzem Widzewa – uważa Bartłomiej Konieczny.Były obrońca występował z Demjanem w Podbeskidziu Bielsko-Biała. – Złego słowa o nim nie mogę powiedzieć. To profesjonalista, który zawsze bardzo dobrze się prowadził. Stroni od alkoholu. Nie wiem czy z dwa razy widziałem go z piwem, i to na jakiejś większej imprezie. Chłopak ma głowę na karku – podkreśla Konieczny.

Według niego Widzew pozyskał bardzo dobrego piłkarza. – Świetnie potrafi się zastawić, przytrzymać piłkę i zagrać do partnerów. Jeżeli piłkarze nie będą wiedzieli co zrobić z piłką, niech podają do Roberta. On ją przytrzyma na tyle długo, że pozostali zdążą dobiec w okolice pola karnego rywali. Chyba nie widziałem zawodnika, który tak dobrze trzyma się na nogach. Jest praktycznie nie do przepchnięcia. Poza tym ma niesamowitego nosa pod bramką rywali. Gratuluję Widzewowi tego transferu – mówi Konieczny.

Były zawodnik Widzewa twierdzi również, że wiek Demjana nie ma większego znaczenia. – Jak wspomniałem, zawsze dobrze się prowadził. Poza tym nigdy nie był szybkościowcem, ma inne atuty. Także nie patrzyłbym w jego metrykę. Według mnie jest w stanie wprowadzić Widzew nie tylko do drugiej ligi, ale również do pierwszej. Będę mu kibicował. Poza tym fajnie, że zagra w takim klubie jak Widzew, przy takiej publiczności i dopingu. W końcu będzie mógł poczuć wielki futbol, choć to trzecia liga. Kibice, stadion i cała otoczka wokół spotkań, to już bez wątpienia ekstraklasa – podkreśla Konieczny.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: