Kolekcjoner trofeów może wzmocnić Widzew

Czwartek, 14 grudnia 2017


Po Robercie Demjanie kolejny doświadczony piłkarz może w przerwie zimowej trafić do klubu z al. Piłsudskiego. Z naszych informacji wynika, że Franciszek Smuda widzi w zespole miejsce dla Jakuba Wilka. Z 32-letnim pomocnikiem szkoleniowiec współpracował w Lechu Poznań.Lewonożny pomocnik jest wychowankiem SKS 13 Poznań, skąd w 2003 roku przeszedł do rezerw Lecha Poznań. Po roku został włączony do kadry pierwszego zespołu. Z Lechem Wilk wywalczył tytuł mistrzowski w sezonie 2009/10, a także Puchar Polski i Superpuchar. To właśnie w Poznaniu Smuda miał okazję trenować pomocnika.

W styczniu 2013 roku Wilk rozwiązał kontrakt z Lechem i przeszedł do Żalgirisu Wilno. Z tym klubem po trzy razy świętował mistrzostwo Litwy i Puchar Litwy. Raz wywalczył Superpuchar. Po dwóch latach wrócił do Polski i podpisał umowę z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec. Ostatnio bronił barw Drutex-Bytovii, ale w rundzie jesiennej grał niewiele. Rozegrał dziesięć spotkań, po pięć w lidze i rozgrywkach Pucharu Polski.

Kontrakt pomocnika z klubem z Bytowa obowiązuje do końca tego sezonu. Kilka dni temu Wilk został jednak wystawiony na listę transferową. Nie jest wykluczone, że jego kolejnym klubem będzie Widzew.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: