Cztery trybuny przy al. Unii w 2020 roku

Piątek, 22 grudnia 2017


Hanna Zdanowska zapowiedziała podczas piątkowej konferencji, że na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Łodzi zgłosi poprawki do budżetu na 2018 rok. Prezydent Łodzi chce zabezpieczyć 200 tysięcy złotych na dokumentację potrzebną do budowy trzech trybun stadionu przy al. Unii. Obiekt ma być gotowy do końca 2020 roku.– W środę na sesji zapoznacie się państwo z poprawkami, jakie złożyłam do budżetu. Wśród nich jedna, bardzo istotna. Zgodnie z wszystkimi procedurami zdecydowaliśmy, że w przyszłym roku w budżecie pojawi się dwieście tysięcy złotych na koncepcję, czyli program funkcjonalno-użytkowy na trzecią trybunę, plus zmianę zagospodarowania dwóch pozostałych trybun. Przetarg ogłoszony zostanie najpóźniej w lutym. Mam jednak nadzieję, że w styczniu wszystko uda się przeprowadzić. Po około trzech miesiącach ogłoszony zostanie przetarg, o co wnioskowali kibice, w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Mam nadzieję, że wystarczą 24 miesiące, żeby obiekt wybudować – stwierdziła Zdanowska.

Zadowolenia z takiej deklaracji nie krył prezes ŁKS. – Pani prezydent, bardzo dziękujemy. Cieszę się, że deklaracje stały się faktem. Nam, jako ludziom z ŁKS, o taką formułę budowy tego stadionu chodziło. To najpiękniejsza gwiazdka, jaką mogliśmy sobie wymarzyć – powiedział Tomasz Salski.

Stadion przy al. Unii z czterema trybunami ma zostać oddany do użytku w 2020 roku. – Wstępne szacunki dobudowania trzech trybun to koszt około 70-80 milionów złotych. Na taką inwestycję jesteśmy przygotowani. Miasto jest w dobrej kondycji finansowej – podkreśliła Zdanowska.


Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: