Widzew wydał komunikat. W sprawie próby spalenia choinki pod stadionem

Środa, 27 grudnia 2017


W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do próby podpalenia choinki stojącej przed stadionem Widzewa. Klub z al. Piłsudskiego wydał oświadczenie w tej sprawie.„Z przykrością informujemy, że w nocy z 25 na 26 grudnia 2017 roku nieznani sprawcy próbowali podpalić - za pomocą rac - widzewską choinkę stojącą przy stadionie od strony al. Piłsudskiego 138.
Całe zajście zarejestrowały kamery monitoringu. W związku z tym Klub złożył już stosowane zawiadomienie do właściwych organów.
Jednocześnie wyrażamy ubolewanie i żal, że są osoby, które nie potrafią uszanować katolickich Świąt Bożego Narodzenia i nawet w tak wyjątkowym czasie próbują popsuć nieodpowiedzialnym zachowaniem świąteczny nastrój, narażając przy tym na niebezpieczeństwo i straty inne osoby oraz mienie (w tym wypadku również publiczne). Choinka była dziełem całego widzewskiego środowiska, w tym ponad tysiąca dzieci, które stworzyły bombki, łańcuchy i inne świąteczne ozdoby.
Dziękujemy także kibicom Widzewa, którzy jak pierwsi wzięli udział w gaszeniu pożaru. Dzięki ich poświęceniu ogień nie zdążył się rozprzestrzenić.”
– napisano w komunikacie.

Dziesięciometrowa choinka stanęła przed stadionem 6 grudnia.

Fot. WidzewDODAJ KOMENTARZ: