Burkhardt nie odpuszcza. W czasie wolnego zasuwał aż miło

Niedziela, 07 stycznia 2018


Kibice  ŁKS wiązali z Filipem Burkhardtem spore nadzieje. Tym bardziej, że pozyskany latem pomocnik na koncie ma ponad 90 występów w ekstraklasie. 30-letni zawodnik w pierwszej części sezonu jednak zawiódł. Należy mieć nadzieję, że wiosną będzie lepiej.– Jestem po ciężkiej kontuzji, po której na szczęście nie ma już śladu. Teraz potrzebuję złapać rytm meczowy, zgrać się z zespołem – mówił pomocnik na początku lipca. W pierwszych trzech kolejkach szkoleniowcy stawiali na piłkarza, po meczu z MKS Kluczbork jakby o nim zapomnieli. Jego statystyki nie powalają. Nawet młodzieżowiec nie miałby się czym pochwalić.

Burkhardt w pierwszej części sezonu wystąpił w ośmiu meczach, z czego zaledwie w dwóch wyszedł w podstawowym składzie. Żadnego spotkania nie zaliczył w pełnym wymiarze czasowym. Najdłużej na boisku przebywał w spotkaniu inaugurującym sezon z ROW Rybnik (80 minut). Zdarzyło się również, że trenerzy wpuszczali pomocnika w dziewięćdziesiątej minucie – przeciwko Błękitnym Stargard.

W ŁKS słabszą postawę zawodnika tłumaczą kontuzją oraz operacją, jaką miał w przeszłości. – Filip ma dużą konkurencję. Z pewnością posiada spore umiejętności i doświadczenie, a to, że przegrywa walkę o miejsce w składzie, tylko dobrze świadczy o kadrze ŁKS – tłumaczył niedawno trener Wojciech Robaszek.

W poniedziałek zespół ŁKS rozpoczyna przygotowania do rundy wiosennej. Piłkarz przerwę spędził na wytężonej pracy, o czym informował za pośrednictwem Twittera.Oby w rundzie wiosennej pomocnik zaczął spełniać pokładane w nim nadzieje.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: