Robaszek: Po pierwszym treningu widać, że wszyscy są zaangażowani

Poniedziałek, 08 stycznia 2018


Na boisku przy ul. Minerskiej przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli piłkarze ŁKS. W pierwszych tegorocznych zajęciach wzięło udział 27 zawodników. Dwóch z nich wkrótce może rozstać się z beniaminkiem drugiej ligi. Niewykluczone, że do drużyny ktoś jeszcze dołączy.Na pierwsze zajęcia stawili się wszyscy piłkarze. Z zespołem trenowali pozyskani po zakończeniu rundy jesiennej Rafał Kujawa oraz Maciej Wolski, a także bramkarz Dawid Arndt z drużyny juniorów. Niewykluczone, że ŁKS dokona jeszcze jednego transferu. – Mamy swoje plany i jeżeli któryś z nich zostanie zrealizowany, będziemy wszyscy zadowoleni – powiedział trener Wojciech Robaszek.

Szkoleniowiec wypowiedział się również na temat Wolskiego. – Maciek jest młodzieżowcem o bardzo dużej dynamice. Potrafi grać nie tylko na środku, ale również w bocznych strefach boiska. Mam zamiar z jego dynamiki i szybkości skorzystać – stwierdził trener ŁKS. Z zespołem pożegnać się mogą natomiast Damian Nowacki – Warta Sieradz oraz Jan Sobociński – Sokół Aleksandrów.

Robaszek był zadowolony z pierwszego treningu. – Zajęcia pokazały, że podczas przerwy indywidualna praca została przez piłkarzy należycie wykonana. Pokazała to intensywność treningu, a także gry wewnętrznej. Widać, że wszyscy są zaangażowani – podkreślił.

W sobotę ŁKS czeka pierwszy mecz kontrolny, z Elaną Toruń. Podczas zimowego okresu przygotowawczego łodzianie rozegrają 9 sparingów. – Po obozie mamy zwiększoną częstotliwość spotkań. Chodzi o to, aby w środę zamiast gry wewnętrznej, każdy zawodnik miał przez 45 minut możliwość gry z przeciwnikiem. Ostatnie dwa tygodnie to typowe mikrocykle startowe, czyli mecz co sobotę. Tak, jak będzie to wyglądało w rundzie wiosennej – tłumaczył Robaszek.
Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: