Zdanowska: Moim marzeniem jest by derby Łodzi decydowały o mistrzostwie

Czwartek, 11 stycznia 2018


Łódzkie kluby porozumiały się z miastem w sprawie wynajmu boisk treningowych na Łodziance i przy ul. Minerskiej. – Na pewno brakowało nam w mieście obiektów treningowych i cieszę się, że nadszedł dzień, w którym się pojawiły i lada moment zapełnią się trenującą młodzieżą – stwierdziła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.O efektach porozumienia poinformowano w czwartek na specjalnej konferencji prasowej. – Mamy już najlepszych kibiców w Polsce, mamy drużyny, które konsekwentnie krok po kroku wracają do dawnej świetności, mamy rozwiązany problem stadionów. Teraz dokładamy ostatni element brakującej układanki – obiekty treningowe, które są podstawą, na której można budować przyszłe sukcesy. Oddajemy do użytku dwa obiekty treningowe, z których będą mogły korzystać nie tylko Widzew i ŁKS, ale także wiele innych klubów oraz co ważne wszyscy mieszkańcy miasta – powiedziała Zdanowska.

Ceny wynajmu obu obiektów podzielono na trzy grupy. Zespoły młodzieżowe do lat 15 za 90 minut korzystania z boiska zapłacą 100 zł, juniorzy starsi: 160 zł, zaś grupy seniorskie: 220 zł. –
Postanowiłam o obniżeniu stawek za wynajem obu obiektów sportowych do absolutnego minimum. Na takich samych, równych zasadach, tu i na ul. Minerskiej wszystkie kluby sportowe będą mogły korzystać z infrastruktury sportowej niemal po kosztach. To promocja, która na pewno wszystkim się opłaci – zapewniła Zdanowska.

Prezydent podkreśliła, że obecne władze miasta mocno stawiają na sport. – Nikt nigdy w Łodzi nie inwestował w sport tyle co teraz. Moim marzeniem jest aby derby Łodzi, znów tak jak kiedyś, decydowały o mistrzostwie Polski. I jestem gotowa się o to założyć, że tak kiedyś będzie – stwierdziła Zdanowska.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: