Sokół sprawdza wychowanka ŁKS i wysyła na testy czołowego piłkarza

Czwartek, 11 stycznia 2018


Ruchy kadrowe w Sokole Aleksandrów zainteresują z pewnością kibiców Widzewa. Lider trzeciej ligi wyraził zgodę na testy w Stomilu Olsztyn swojego czołowego zawodnika – Bartosza Mroczka. Sprawdza natomiast wychowanka ŁKS Łódź Dawida Sarafińskiego.Mroczka tej zimy chciał pozyskać Widzew. Działacze Sokoła stwierdzili, że piłkarz jest zbyt cenny dla ich drużyny i nie są zainteresowani transferem. – Chcemy troszeczkę namieszać na wiosnę i włączyć się poważnie do walki o awans, stąd też taka decyzja – tłumaczył prezes lidera Paweł Kośla. Pod koniec grudnia zawodnik pojechał na sprawdziany do GKS Tychy, nie przekonał jednak do siebie trenerów pierwszoligowca.

Niewykluczone, że pomocnik w przerwie zimowej zmieni barwy klubowe. Jak podała oficjalna strona Sokoła, Mroczek wyjedzie na testy do Stomilu Olsztyn. Trwać będą od 12 do 18 stycznia. Po tym terminie zostanie podjęta decyzja odnośnie przyszłości piłkarza.

Sokół myśli również o wzmocnieniach. Z drużyną trenuje wychowanek ŁKS Łódź, ostatnio piłkarz Górnika Łęczyca – Dawid Sarafiński. Pomocnik w klubie z al. Unii spędził praktycznie całą swoją karierę. Po zakończeniu poprzedniego sezonu trenerzy podziękowali wychowankowi za dalszą grę. Ten przeniósł się do występującego w lidze okręgowej Górnika Łęczyca. Teraz otrzymał zaproszenie na testy od lidera III ligi.

W rundzie wiosennej liderowi III ligi nie pomoże znany z występów w ŁKS – Michał Michałek. Decyzją sztabu szkoleniowego napastnik został przesunięty do drużyny rezerw i otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: