Fan Ronaldo w Widzewie. Stanek podpisał trzyletni kontrakt

Czwartek, 25 stycznia 2018


19-letni napastnik Karol Stanek podpisał trzyletni kontrakt z łódzkim klubem. W tym sezonie w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, w barwach Progresu Kraków, zdobył 14 bramek.
W sumie w 126 spotkaniach w drużynach młodzieżowych zdobył 92 bramki. Dwa lata temu wraz z Progresem zagrał w finale mistrzostw Polski juniorów młodszych z Lechem. W rewanżu strzelił gola na 2:0, ale dwumecz - 5:2 wygrał zespół z Poznania.

– Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się pozyskać tak utalentowanego piłkarza. Chcemy wzmacniać klub także młodymi zawodnikami, którzy w najbliższej przyszłości powinni stanowić o sile zespołu. Cieszymy się, że Karol wybrał Widzew, choć interesowały się nim kluby z ekstraklasy jak Legia, Wisła Kraków, Jagiellonia czy Termalica. W Łodzi będzie miał doskonałe miejsce do rozwoju – podkreślił Przemysław Klementowski, prezes Widzewa.

Dla Stanka piłkarskim wzorem jest Cristiano Ronaldo. Zawodnik pytany przez „Dziennik Polski” o największe atuty wymienił ciąg na bramkę i szybkość. - Nigdy na boisku się nie poddaję, zawsze walczę do końca – zapewnił.

Gol nowego zawodnika Widzewa w spotkaniu z SMS Łódź:


Fot. Widzew ŁódźDODAJ KOMENTARZ: