Z Wysp Owczych do Widzewa. Przybylski z 2,5-letnią umową

Czwartek, 25 stycznia 2018


Czwartek, to przy al. Piłsudskiego dzień podpisywania kontraktów. Wpierw umowę z łódzkim klubem podpisał Karol Stanek, a teraz kolejny młody piłkarz – Michał Przybylski.20-letni piłkarz związał się z Widzewem 2,5-letnim kontraktem. – Chciałem wrócić do Polski i wierzę, że ten klub będzie dla mnie idealnym miejscem do rozwoju. Widziałem jak wygląda atmosfera na trybunach i doskonale zdaję sobie sprawę, jaką marką jest Widzew. To wielki klub, dlatego nie wahałem się przed przyjściem do III ligi. Jestem przekonany, że szybko awansujemy. To dla mnie dobry wybór także dlatego, że trenerem jest Franciszek Smuda  – powiedział Przybylski w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Kontrakt obowiązuje do czerwca 2020 roku. - Liczymy, że Michał szybko potwierdzi walory i będzie skutecznie walczył o miejsce w składzie. Jego przyjście zwiększy nie tylko rywalizację wśród napastników, ale także wśród młodzieżowców – podkreślił prezes Przemysław Klementowski. 

Przybylski w wieku trzech lat wyjechał z rodzicami na Wyspy Owcze, tam chodził do szkoły i zaczął trenować w klubie B68 Toftir. W wieku 17 lat zadebiutował w ekstraklasie. Grał tam w zespołach NSI Runavik, B68, a ostatnio w Skala. W 23 meczach poprzedniego sezonu zdobył 10 goli. W Łodzi mieszka jego mama.

Fot. Widzew ŁódźDODAJ KOMENTARZ: