Bogusław Wyparło: Mam nadzieję, że prezydent Zdanowska dotrzyma słowa

Piątek, 26 stycznia 2018


Były piłkarz ŁKS Łódź, obecnie trener bramkarzy pierwszoligowej Stali Mielec, udzielił wywiadu „Przeglądowi Sportowemu”. Nie zabrakło w nim pytań związanych z klubem z al. Unii. – Zawsze będę kibicował ŁKS – zapewnił Bogusław Wyparło.Bodzio W. po rozstaniu z ŁKS wrócił do rodzinnego Mielca. Pracuje obecnie w Stali Mielec, ale wciąż interesuje się tym, co dzieje się w łódzkim klubie. – Jestem szczęśliwy, że są w strefie premiowanej awansem. Mam nadzieję, że uda im się awansować do I ligi, i... że się w niej nie spotkamy, bo Stal ucieknie jeszcze wyżej. ŁKS przechodzi podobną drogę, co Stal. Najpierw musiał się pozbyć balastu w postaci zadłużenia z czasów poprzednich właścicieli, odpokutować w niższych ligach, a teraz jest na dobrej drodze, by wejść do pierwszej ligi – powiedział Wyparło.

Były bramkarz stwierdził, że choć za jego czasów ŁKS borykał się z problemami finansowymi, nigdy nie myślał o zmianie otoczenia. – Byłem związany z klubem i kibicami. Nawet gdy spadliśmy z ekstraklasy po zajęciu siódmego miejsca, kiedy Komisja Licencyjna stwierdziła, że jesteśmy za biedni na ekstraklasę, zostałem, by odbudować ten klub. Postawiłem sobie takie zadanie. Najłatwiej jest odejść i wszystkich zostawić. Znalazł się jednak sponsor, który powiedział, że w perspektywie dwóch lat interesuje go powrót do ekstraklasy i zapewnia pieniądze na ten okres. Powiedziałem, że nie ma problemu i w drugim roku, na przekór wszystkim, wróciliśmy do ekstraklasy – podkreślił Bodzio W.

Przyznał również, że wierzy w deklarację prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej o dokończeniu budowy całego stadionu przy al. Unii. – Wielka piłka w Polsce bez wsparcia samorządów nie ma sensu. Obiektów nie budują prywatni sponsorzy, ale miasta. Robią to dla społeczeństwa, by były odpowiednie warunki do oglądania meczów. ŁKS zawsze był w moim sercu, zawsze będę mu kibicował i mam nadzieję, że pani prezydent Zdanowska dotrzyma słowa i zbuduje stadion ŁKS do końca – zaznaczył Wyparło.Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: