Snajperski popis Radionowa. Cztery bramki napastnika w meczu z Hutnikiem!

Sobota, 27 stycznia 2018

W trzecim meczu kontrolnym podczas zimowego okresu przygotowawczego ŁKS wysoko pokonał Hutnika Kraków 6:2. Cztery gole dla gospodarzy strzelił Jewhen Radionow. Po jednym trafieniu dołożyli: Patryk Bryła i Rafał Kujawa, dla którego było to pierwsze trafienie po powrocie do łódzkiego klubu.

ŁKS, podobnie jak w poprzednim spotkaniu z Pogonią Środa Wielkopolska (2:1), szybko objął prowadzenie. Wynik meczu w 7. minucie otworzył Patryk Bryła. Kolejne minuty nie były dla łodzian najszczęśliwsze. Hutnik zdobył dwie bramki, po prostych błędach zawodników ŁKS: Piotra Pyrdoła i Przemysława Kocota. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 2:2. Do remisu doprowadził Radionow. Trzeba jednak przyznać, że Hutnik do przerwy prezentował się lepiej, a dwóch dobrych sytuacji nie wykorzystał Mateusz Kotwica

Po dwóch poprzednich sparingach Radionow krytykowany był za słabą skuteczność. Trener Wojciech Robaszek uspokajał. – Widzę jak pracuje na treningach i w kolejnych meczach z pewnością swoje sytuacje wykorzysta – stwierdził szkoleniowiec ŁKS. Nie pomylił się. W drugiej połowie Radionow zdobył trzy bramki, w tym jedną z karnego (faulowany był Mikołaj Maschera). Wynik sparingu ustalił Kujawa.

W drużynie ŁKS zabrakło kilku piłkarzy. Z powodu urazów nie wystąpili: Filip Burkhardt, Maciej Wolski i Łukasz Zagdański. W poniedziałek treningi z zespołem rozpocznie nowy zawodnik łódzkiego klubu – Wojciech Łuczak.

ŁKS Łódź – Hutnik Kraków 6:2 (2:2).
Bryła 7., Radionow 42., 47., 63-k., 75., Kujawa 90 – Gawęcki 24., Guja 35.

ŁKS I połowa: Kołba – Pyciak, Bielak, Juraszek, Rozmus – Pyrdoł (24. Kostyrka), Kocot, Bryła, Gamrot, Guzik – Radionow. W II połowie grali: Kazimierczak, Margol, Rozwandowicz, Widejko, Maschera, Koprowski, Janiak, Kujawa.