Wysoka wygrana w pierwszym sparingu. Ner – Widzew 2:5

Środa, 31 stycznia 2018

Piłkarze Widzewa rozegrali pierwszy mecz kontrolny podczas zimowego okresu przygotowawczego. Łodzianie pokonali na boisku w Byczynie wicelidera IV ligi Ner Poddębice 5:2.

Franciszek Smuda sprawdzał w tym meczu przydatność do zespołu trzech testowanych piłkarzy: Daniele Iraciego, Marka Zuziaka oraz Princewilla Okachiego. Wszyscy znaleźli się w wyjściowej jedenastce. W początkowej fazie spotkania niczym się nie wyróżniali, najbardziej aktywny był Okachi. Najlepiej spisywał się natomiast niedawno pozyskany 19-letni napastnik Karol Stanek.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze. W 16. minucie piłka, po uderzeniu Mariusza Zasady, trafiła w słupek. Łodzianie odpowiedzieli strzałem Marka Zuziaka, który z trudem obronił Karol Domżał. Chwilę później kilku centymetrów zabrakło, by Stanek zdążył do podania Roberta Demjana. Widzew objął prowadzenie w 36. minucie. Chwilę wcześniej w polu karnym rywala faulowany był Marcin Kozłowski. Rzut karny pewnie wykorzystał Mateusz Michalski.

Dwie minuty później było już 2:0. Demjan wykorzystał błąd obrońcy Neru, zdobywając pierwszą oficjalną bramkę w barwach Widzewa.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków miejscowych. Bliski strzelenia kontaktowego gola był w 53. min. Kamil Kobryń, zamiast do siatki trafił w stojącego na linii bramkowej Bartłomieja Niedzielę. Po tej akcji do głosu doszli widzewiacy, będąc zespołem zdecydowanie lepszym. Przewagę udokumentowali w 64. minucie. Po zagraniu Marcina Pieńkowskiego do bramki Neru piłkę skierował Daniel Świderski.

Szkoleniowiec Widzewa lubi eksperymentować. Nie inaczej było w Byczynie. Po zejściu z boiska Iraciego w 69. minucie na pozycję środkowego obrońcy został przesunięty napastnik Michał Miller. Pięć minut później na 4:0 podwyższył Jakub Jasiński. Ner odpowiedział trafieniem z rzutu karnego Mikołaja Zwolińskiego. To podrażniło łódzkich zawodników, którzy kolejną akcję zamienili na 5 trafienie. Ponownie bramkarza gospodarzy pokonał Jasiński, wykorzystując podanie Michała Przybylskiego. Wynik spotkania ustalił Krystian Smolarek, wykorzystując błąd Damiana Kostkowskiego. Widzew wygrał zasłużenie, pokazując w meczu kilka ciekawych akcji.

Ner Poddębice – Widzew Łódź 2:5 (0:2)
Michalski 36.-k., Demjan 38., Świderski 64., Jasiński 74., 82. – Zwoliński 80.-k, Smolarek 86.

Widzew I połowa: Wolański – Kozłowski, Sylwestrzak, Zieleniecki, Pigiel – Michalski, Iraci, Okachi, Zuziak – Demjan, Stanek.
Widzew II połowa: Humerski – Niedziela, Iraci (69. Jasiński), Kostkowski, Rakowski – Miller, Kazimierowicz, Kwiek, Pieńkowski – Przybylski, Świderski.