Dobrze z przodu, zdecydowanie gorzej z tyłu. ŁKS – GKS 2:2

Sobota, 03 lutego 2018

Pierwszy remis w zimowym okresie przygotowawczym zanotowali piłkarze ŁKS. Łodzianie do przerwy prowadzili z GKS Bełchatów 2:1, ale w drugiej połowie goście doprowadzili do wyrównania. Sparing pokazał, że zespół musi wciąż pracować nad poprawą gry w defensywie.

Jako pierwsi z gola cieszyli się piłkarze GKS. Kamil Juraszek stracił piłkę w środkowej strefie boiska. Błąd wykorzystał Dawid Flaszka nie dając szans na interwencję Michałowi Kołbie. ŁKS wyrównał po rzucie rożnym. Piłkę dośrodkował Wojciech Łuczak, a źle ustawiony Przemysław Wróbel praktycznie sam wrzucił sobie piłkę do bramki.

Pozyskany niedawno pomocnik miał udział przy kolejnym trafieniu dla gospodarzy. Łuczak znakomicie zagrał z rzutu wolnego w pole karne GKS, a tam Jewhen Radionow nie miał większych problemów z pokonaniem Wróbla. – Podczas treningów cały czas pracujemy nad doskonaleniem stałych fragmentów gry. To ma być nasz atut w czasie rundy rewanżowej – przyznał Wojciech Robaszek. Do przerwy gra łodzian mogła się podobać. Poza wykorzystaniem prezentu na początku spotkania, rywale nie mieli za dużo do powiedzenia.

Po przerwie gra się wyrównała, choć ŁKS wciąż stwarzał sytuacje, które mogły zakończyć się zdobyciem trzeciej bramki. Gdy wydawało się, że tak się stanie, GKS doprowadził do wyrównania. Fatalną pomyłkę Lukasa Bielaka wykorzystał Piotr Giel. Pomocnik zagrał do Flaszki, a ten po raz drugi pokonał Kołbę. Piłkarze ŁKS nieźle prezentowali się w akcjach ofensywnych, jednak gra w defensywie pozostawia wiele do życzenia. – Stworzyliśmy wiele sytuacji, po których mogliśmy zdobyć więcej bramek. O remisie zadecydowały indywidualne błędy w linii obrony. Mamy czas, by je wyeliminować. W defensywie trzeba grać bezbłędnie. Zawodnicy, którzy pokażą, że to potrafią, będą mieli większe szanse na wywalczenie miejsca w wyjściowym składzie – zapowiedział Robaszek.

ŁKS Łódź – GKS Bełchatów 2:2 (2:1)
Pyrdoł 20., Radionow 34. – Flaszka 8., 66.
ŁKS: Kołba (75. Arndt) – Rozmus (46. Pyciak), Rozwandowicz (46. Bielak), Juraszek (65. Koprowski), Widejko (70. Janiak) – Guzik (46. Maschera), Margol (46. Gamrot), Łuczak (46. Kocot), Pyrdoł (46. Kostyrka) – Bryła (46. Kujawa), Radionow (46. Burkhardt).