Drużyna z białoruskiej ekstraklasy sprawdzi ŁKS

Poniedziałek, 05 lutego 2018


W środę zespół z al. Unii rozegra kolejny sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Przeciwnikiem łodzian będzie dziewiąty zespół białoruskiej ekstraklasy FK Gorodieja. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14. na boisku przy ul. Minerskiej.Najbliższy rywal drugoligowca w dniach 5 – 18 lutego przebywać będzie na zgrupowaniu w Puławach. W tym czasie zespół z Białorusi rozegra cztery mecze kontrolne, pierwszy z ŁKS. Skąd pomysł na sparing z Gorodieją? – Znajomy zadzwonił do mnie z pytaniem, czy będzie możliwość rozegrania spotkania. Mieliśmy wolny termin, więc skorzystaliśmy z propozycji – tłumaczy Wojciech Robaszek. W lutym ubiegłego roku z Białorusinami zmierzył się Widzew, przegrywając 0:1. – Przez większość meczu byliśmy zespołem lepszym, ale o wyniku zaważyła nasza tragiczna skuteczność – narzekał ówczesny trener drużyny z al. Piłsudskiego Przemysław Cecherz.

Zespół ŁKS, zgodnie z zapowiedzią trenera Robaszka, po zgrupowaniu zwiększa częstotliwość gier kontrolnych. Te nie będą odbywać się wyłącznie w soboty, ale także w środku tygodnia. – Chodzi o to, aby zamiast gry wewnętrznej, każdy zawodnik miał możliwość gry z przeciwnikiem – tłumaczy szkoleniowiec. Nie wiadomo z ilu piłkarzy Robaszek skorzysta w środowym sparingu. Do startu ligi coraz bliżej i sztab szkoleniowy powoli kończy etap eksperymentów. Więcej minut na boisku mają otrzymywać zawodnicy, którzy są przymierzani do wyjściowego składu na spotkanie z MKS Kluczbork.

Z pewnością w środowym meczu duży nacisk będzie położony na grę w defensywie. Łodzianie w dwóch ostatnich sparingach stracili po dwie bramki. – W spotkaniu z GKS Bełchatów przydarzyły się nam indywidualne błędy w linii obrony. To pokazuje, że mamy jeszcze nad czym pracować, bo musimy je za wszelką cenę wyeliminować – zaznacza Robaszek.


Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: