W Uniejowie z Wartą. Widzew zmierzy się z drugoligowcem

Wtorek, 06 lutego 2018


W środę w Uniejowie (godz. 16) zespół z al. Piłsudskiego rozegra mecz kontrolny z Wartą Poznań. Dla łodzian będzie to drugi sparing w tym roku. Drugoligowiec ma już za sobą pięć sprawdzianów.Widzew w ubiegłą środę wysoko pokonał Ner Poddębice (5:2). Warta w okresie przygotowawczym odniosła jedno zwycięstwo, trzy razy zremisowała i poniosła jedną porażkę.


Łodzianie od poniedziałku przebywają na zgrupowaniu w Uniejowie. Piłkarze na nudę nie mogą narzekać. Trener Franciszek Smuda, tak jak obiecywał, daje zawodnikom mocno w kość. Rano zespół trenuje na boisku, a wieczorem w hali.– Łatwo nie jest i czuję zmęczenie. Samo bieganie nie sprawia mi kłopotów i choć mamy około godziny biegu z interwałami, to dotrzymuję kroku. Za to z ćwiczeniami, które mamy w hali, zetknąłem się tak naprawdę dopiero pierwszy raz. Może nie odstaję, ale widzę różnice między mną a zawodnikami do tego przyzwyczajonymi. Jest mi ciężko, ale wierzę, że sobie z tym poradzę, bo to ma mi pomóc w rozwoju – przyznał w rozmowie z oficjalną stroną Michał Przybylski.


W spotkaniu z Wartą sztab szkoleniowy sprawdzać będzie przydatność do drużyny 19-letniego napastnika z Rosji. Danilo Salibjejewicz we wtorek przyjechał do Uniejowa. To zawodnik występujący w 2. dywizji Strogino Moskwa, dla którego w 10 meczach zdobył dwie bramki.

Postawa Widzewa w meczu z Wartą, po ciężkich zajęciach, jest niewiadomą. Pewne jest natomiast to, że spotkanie rozegrane zostanie na dobrze przygotowanej murawie. Płyta boiska, na której odbędzie się mecz, jest podgrzewana. Łodzianie powalczą z drugoligowcem o zwycięstwo, ale na tym etapie przygotowań wynik nie jest sprawą najważniejszą. – Najważniejsze, żebyśmy wszyscy przeszli zdrowi ten okres przygotowawczy – zaznacza Patryk Wolański.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: