Strzelił gola Warcie, ale w Widzewie nie zagra

Środa, 07 lutego 2018

Piłkarze Widzewa wygrali drugi sparing podczas zimowego okresu przygotowawczego. Łodzianie 1:0 pokonali czołową drużynę drugiej ligi – Wartę Poznań. Gola strzelił testowany napastnik Daniło Salibjejewicz Ardzinba. Po meczu trenerzy podziękowali zawodnikowi.

Warta to trzecia drużyna II ligi. W niej w przyszłym sezonie zamierza występować Widzew. Na boisku z naturalną nawierzchnią w Uniejowie łodzianie mieli możliwość sprawdzenia się na tle silnego rywala. Poznaniacy byli zespołem lepszym, ale w piłce nożnej nie liczą się wrażenia artystyczne.

Mecz rozpoczął się od ataków Warty. Już w 5. minucie goście mogli zdobyć bramkę po błędzie Michała Millera – grającego na środku obrony. Chwilę później dobrze interweniował Maciej Humerski. Widzewiacy odpowiedzieli uderzeniem Daniela Mąki.

W 20. minucie powinno być 1:0 dla Widzewa. Po znakomitym zagraniu Bartłomieja Niedzieli piłka spadła pod nogi Daniło Ardzinby, ten nie trafił jednak w światło bramki. Rosjanin zrehabilitował się dwie minuty później, wykorzystując podanie Daniela Świderskiego. Łodzianie mogli podwyższyć prowadzenie po strzale Niedzieli, jednak piłka została wybita z linii bramkowej. Zespół z Poznania również miał swoje okazje, a mecz mógł się podobać.

W przerwie trener Franciszek Smuda wymienił całą jedenastkę. To wpłynęło na postawę Widzewa. Już na początku drugiej połowy Warta mogła wyrównać, Sebastian Zieleniecki zdążył z interwencją. Drugoligowiec osiągnął przewagę, a łodzianie skupili się na obronie. W ofensywie nieźle prezentował się Marek Zuziak, słabiej natomiast Robert Demjan. W 66. minucie napastnik powinien podwyższyć prowadzenie, lepszy okazał się jednak bramkarz Warty.
Drugoligowiec w ostatnich minutach osiągnął zdecydowaną przewagę, nie potrafił jednak pokonać Patryka Wolańskiego, który m.in. wygrał pojedynek sam na sam. Warta była nieskuteczna, a Widzew odniósł drugie zwycięstwo w zimowym okresie przygotowawczym.

Widzew Łódź - Warta Poznań 1:0 (1:0)