Błędy w obronie, niemoc w ataku. ŁKS – Świt 1:2

Sobota, 10 lutego 2018

Łodzianie przegrali drugie spotkanie podczas zimowego okresu przygotowawczego. Ponownie musieli uznać wyższość trzecioligowca. W pierwszym tegorocznym sparingu przegrali z Elaną Toruń (0:1), a w sobotę ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (1:2).

W środowym meczu z FK Gorodieja (1:0) piłkarze ŁKS nieźle zaprezentowali się zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Stworzyli kilka ciekawych akcji, i gdyby byli bardziej skuteczni, mogli wygrać wyżej. Trener Wojciech Robaszek stwierdził po spotkaniu, że drużyna musi popracować nad skutecznością. Mecz ze Świtem pokazał, że wciąż wiele do życzenia pozostawia gra w defensywie.

Goście zagrali wysokim pressingiem, co spowodowało nerwowość w wyprowadzaniu piłki przez obrońców ŁKS. Co prawda łodzianie w pierwszych minutach prezentowali się lepiej, przewagi nie potrafili jednak udokumentować strzeleniem gola. Uczynili to natomiast trzecioligowcy. W 19. minucie Krystian Pomorski uprzedził obrońców i pokonał Przemysława Kazimierczaka. Tuż przed przerwą łodzianie doprowadzili do remisu. Wojciech Łuczak świetnie dośrodkował z rzutu rożnego, a w polu karnym najlepiej zachował się Lukas Bielak.

Po zmianie stron lepsze wrażenie sprawiali piłkarze Świtu. Nie potrafili jednak zamienić na gola kilku dobrych okazji, w czym celował przede wszystkim Radosław Kamiński. Udało się to dopiero na pięć minut przed zakończeniem spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sebastian Cuch uprzedził stoperów ŁKS, pokonując Michała Kołbę. Łodzianie przegrali zasłużenie, pokazując, że gra w defensywie wciąż pozostawia wiele do życzenia. W lidze takie błędy mogą sporo kosztować.

ŁKS Łódź – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (1:1)
Bielak 45. – Pomorski 19., Cuch 85.

ŁKS: Kazimierczak (62. Kołba) – Pyciak, Rozwandowicz (46. Juraszek), Belak, Rozmus (63. Widejko) – Bryła (60. Wolski, 70. Janiak), Wolski (46. Gamrot), Łuczak, Kostyrka (62. Koprowski) – Kujawa, Radionow (46. Burkhardt).