Dobra informacja dla ŁKS. Stadion przy al. Unii coraz bliżej

Poniedziałek, 12 lutego 2018


Do 19 lutego będą przyjmowane oferty od podmiotów, zainteresowanych przygotowaniem programu funkcjonalno – użytkowego dla potrzeb rozbudowy stadionu miejskiego przy al. Unii. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 75 dni na przygotowanie dokumentacji, na podstawie której będzie można oszacować koszt rozbudowy stadionu na około 20 tysięcy miejsc.Tuż przed zakończeniem ubiegłego roku prezydent Hanna Zdanowska podjęła decyzję, że rozbudowa stadionu przy al. Unii będzie przebiegała w trybie zaprojektuj i wybuduj. – Do rozpisania przetargu na dokończenie realizacji tego obiektu potrzebne jest przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego. Zgodnie z planem rada miejska zabezpieczyła na to zadanie 200 tys. zł. Zaplanowaliśmy, że w pierwszej połowie lutego zostanie rozpisany przetarg na przygotowanie PFU i tak się stało. Przetarg został ogłoszony 9 lutego – poinformował na konferencji prasowej Paweł Bliźniuk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi.

Program funkcjonalno – użytkowy określi wygląd i sposób zagospodarowania brakujących trybun: południowa (od strony parkingu przy Atlas Arenie) i wschodnia (od al. Unii) mają być realizowane w oparciu o istniejącą dokumentację, natomiast północna (od strony Fali) musi być zaprojektowana od podstaw. W trybunie południowej planowane jest stworzenie muzeum ŁKS, sklepu z pamiątkami i restauracji klubowej. W trybunie wschodniej będzie przestrzeń usługowo-handlowa, a w północnej biura, sale konferencyjne oraz sala bankietowa.

Stadion ma spełniać wszystkie warunki UEFA I PZPN. Ma posiadać minimum 20 tys. miejsc siedzących, z czego nie mniej niż 5 proc. będzie przeznaczona dla kibiców gości. Głównym użytkownikiem stadionu będą piłkarze ŁKS. – Z punktu widzenia ŁKS najważniejsze jest to, że procedury ruszyły i że na każdym etapie realizacji klub ma zagwarantowane swoje miejsce. Bardzo się cieszę, że współtworzyliśmy założenia i uczestniczyliśmy w określaniu warunków, jakie powinien spełniać ten stadion – powiedział prezes łódzkiego klubu Tomasz Salski.

Fot. UMŁDODAJ KOMENTARZ: