Czwarty mecz kontrolny – czwarte zwycięstwo. Widzew – KSZO 5:2

Środa, 14 lutego 2018

Na boisku Łodzianki Widzew zmierzył się z grającym również w 3. lidze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Od początku spotkania przewagę posiadał zespół z al. Piłsudskiego, który zasłużenie wygrał. To czwarty wygrany sparing drużyny prowadzonej przez trenera Franciszka Smudę.

KSZO nie przyjechało do Łodzi z nastawieniem na huraganowe ataki. Przemysław Cecherz ustawił zespół defensywnie, nastawiając się na kontrataki. Tych jednak w początkowej fazie spotkania trudno było się dopatrzeć. Widzewiacy rozpoczęli spokojnie, ale z czasem zaczęli się rozkręcać. Największe zagrożenie zespołowi KSZO groziło ze strony Roberta Demjana. Napastnik do siatki rywala trafił w 19. minucie, wykorzystując błąd bramkarza gości. Po strzelonym golu łodzianie nie odpuścili, tylko wciąż atakowali. Na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Mateusz Michalski.

Goście dopiero po utracie drugiej bramki uznali, że warto sprawdzić co dzieje się w okolicach pola karnego Widzewa. Maciej Humerski przez chwilę miał trochę pracy, ale szybko wszystko wróciło do normy. Łodzianie stwarzali kolejne sytuacje, ale w 41. minucie goście niespodziewanie strzelili kontaktowego gola. Tomasz Persona dośrodkował w pole karne, a tam Michał Janik nie dał szans na interwencję Humerskiemu.

Po zmianie stron Widzew urządził sobie festiwal strzelecki. Na 3:1 podwyższył Jakub Jasiński, a kolejnego gola dołożył Michał Przybylski. W obu przypadkach podawał Daniel Mąka. Łodzianie wciąż atakowali. Po dośrodkowaniu Marka Zuziaka do bramki KSZO trafił Daniel Świderski. W 64. minucie, po faulu Patryka Wolańskiego, goście mieli rzut karny. Z jedenastu metrów nie pomylił się Tomasz Persona. Dwie kolejne okazje stworzył Widzew. Wpierw niecelnie główkował Radosław Sylwestrzak, a strzał Świderskiego obronił bramkarz KSZO. Podobnie jak uderzenie Mąki w końcówce meczu.

Widzew Łódź – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 5:2 (2:1)
Demjan 18., Michalski 25.-k., Jasińki 56., Przybylski 58., Świderski 62. – Janik 41., Persona 65.-k.

Widzew I połowa: Humerski – Kozłowski, Kostkowski, Zieleniecki, Pigiel – Kristo, Michalski, Kwiek, Pieńkowski – Demjan, Stanek. Widzew II połowa: Wolański – Niedziela, Sylwestrzak, Miller, Zuziak – Jasiński, Kazimierowicz, Falon, Mąka – Przybylski, Świderski.