Hokejowy wynik sparingu z KKS Kalisz. Dziurawa obrona ŁKS

Sobota, 17 lutego 2018

W lipcu, przygotowujący się do drugoligowych rozgrywek łodzianie pokonali w meczu kontrolnym KKS Kalisz 2:0. W sobotę oba zespoły zmierzyły się ponownie. Spotkanie również zakończyło się zwycięstwem ŁKS, ale martwi liczba błędów w defensywie. Łodzianie wygrali z trzecioligowcem 6:4.

Trener Wojciech Robaszek wystawił w tym meczu skład, który prawdopodobnie zainauguruje rozgrywki rundy wiosennej. Po kilku minutach gry wydawało się, że łodzianie rozniosą przeciwnika. Po trafieniach Jewhena Radionowa ŁKS prowadził w 7. minucie 2:0. Goście co prawda zdołali strzelić kontaktowego gola, ale szybko odpowiedzieli Kamil Juraszek i Patryk Bryła. W 32. minucie zrobiło się 4:1 i nie było żadnych powodów do zmartwień.

Niestety, im bliżej startu rundy wiosennej, tym gorzej spisuje się defensywa ŁKS. W meczu z KKS Kalisz nie popisał się także bramkarz Michał Kołba. Goście przed przerwą zdołali zdobyć dwie bramki, przy dużej pomocy łódzkich piłkarzy. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 4:3.

Po zmianie stron rywale sami wbili sobie gola, a kolejnego dołożył rekonwalescent Łukasz Zagdański. Napastnik, który przez kontuzję niemal w ogóle nie trenował z drużyną pokazał, że nie odpuszcza walki o miejsce w podstawowej jedenastce ŁKS. O ile w przodzie łodzianie spisywali się nieźle, to zupełnie zawodzili z defensywie. W 66. minucie KKS Kalisz strzelił czwartego gola.

ŁKS odniósł kolejne zwycięstwo podczas zimowego okresu przygotowawczego. Sześć zdobytych bramek z pewnością cieszy, jednak martwi postawa defensywy. Do startu ligi pozostało niewiele czasu, a sztab szkoleniowy ma nad czym pracować.

ŁKS Łódź – KKS 1925 Kalisz 6:4 (4:3)

Radionow 2., 7., Juraszek 27., Bryła 32., Lis 55. (sam.), Zagdański 61. – Chojnacki 11., Ciesielski 41., Żegleń 43-k., Grzesiek 65.
ŁKS I połowa: Kołba – Rozmus, Juraszek, Rozwandowicz, Widejko – Wolski, Kocot, Łuczak, Pyrdoł – Bryła, Radionow. ŁKS II połowa: Kołba (63. Kazimierczak) – Pyciak, Rozwandowicz (65. Juraszek), Bielak, 5. Widejko – Guzik, Gamrot, Kocot (63. Kujawa), Wolski (55. Kostyrka) – Zagdański, Radionow (55. Burkhardt).