Kolejne zwycięstwo Widzewa. Smuda twierdzi, że będzie jeszcze lepiej

Sobota, 17 lutego 2018


Piłkarze Widzewa wygrali piąty mecz z rzędu podczas zimowego okresu przygotowawczego. Łodzianie pokonali tym razem rezerwy Lecha Poznań. – Nie przygotowujemy się jakoś specjalnie do meczów kontrolnych – stwierdził trener Franciszek Smuda.Aktualną dyspozycję Widzewa sprawdzili w Uniejowie zawodnicy trzecioligowych rezerw Lecha. Poznaniacy zaprezentowali się z dobrej strony, ale na drużynę z al. Piłsudskiego w zimowych sparingach nie ma mocnych. Pierwszego gola dla Widzewa strzelił Robert Demjan, po dośrodkowaniu Marka Zuziaka. Drugą bramkę, ładnym uderzeniem, zdobył Zuziak. Wynik w drugiej połowie ustalił Jakub Jasiński, wykorzystując błąd bramkarza Lecha.
Po spotkaniu Franciszek Smuda chwalił rywala. – Rezerwy Lecha były mocnym przeciwnikiem, wymagającym i wybieganym, więc sparing można zaliczyć do udanych. Cieszy fakt, że zespół zagrał mecz bez utraty gola. Należy pamiętać, że nadal jesteśmy w fazie dość ciężkich treningów. Nie przygotowujemy się jakoś specjalnie do meczów kontrolnych, zawodnicy nie odpoczywają przed nimi i grają na zmęczeniu – stwierdził szkoleniowiec.

Smuda zapowiedział, że wkrótce nieco odpuści piłkarzom. – Jeszcze przez kilka najbliższych dni obciążenia będą wysokie, a później zaczniemy już stopniowo je zmniejszać. Do rozgrywek pozostały trzy tygodnie i nie cieszyłoby mnie, gdyby już teraz zawodnicy biegali tak lekko, jak dziś Lech. Mają prezentować się świeżo i szybko dopiero w pierwszym meczu ligowym – podkreślił trener Widzewa.

Widzew Łódź - Lech II Poznań 3:0 (2:0)

Bramki:
Demjan 26., Zuziak 37., Jasiński 72.

Widzew: Wolański (46. Humerski) – Kozłowski (46. Niedziela), Miller (46. Sylwestrzak), Zieleniecki (46. Kostkowski), Pigiel (46. Pieńkowski) – Michalski (46. Jasiński), Kwiek (46. Kazimierowicz), Kristo (46. Falon), Zuziak (46. Mąka) – Demjan (46. Świderski), Stanek (46. Przybylski).

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: