Widzew nie zwalnia tempa. Szóste zwycięstwo z rzędu

Środa, 21 lutego 2018

Piłkarze łódzkiego klubu są bezlitośni dla rywali podczas zimowego okresu przygotowawczego. W środę Widzew wysoko pokonał Górnika Konin (5:0). Podopieczni Franciszka Smudy odnieśli szóste zwycięstwo, w szóstym tegorocznym sparingu.

Na boisku Łodzianki rywalem Widzewa był trzecioligowy Górnik Konin. Pierwszą groźną akcję stworzyli goście, ale Patryk Wolański nie miał problemów z obroną uderzenia z rzutu wolnego. Strzelał Taras Jaworskyj. Później do głosu doszli łodzianie. W 12. minucie świetną akcję przeprowadził Michał Miller, zagrał piłkę do Marcina Pieńkowskiego, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił w słupek. Dobitka Roberta Demjana trafiła już do siatki Górnika.

Kilka minut później było już 2:0. Mateusz Michalski był faulowany w polu karnym. Poszkodowany sam wymierzył sprawiedliwość.

Zespół Widzewa wciąż atakował. Łodzianie stworzyli kilka dobrych sytuacji, ale do przerwy trafili tylko raz. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marka Zuziaka skuteczną główką popisał się Dario Kristo.

W drugiej połowie widzewiacy nadal przeważali. Bardzo aktywny był Bartłomiej Niedziela. Dwie próby zawodnika Widzewa były nieskuteczne, ale za trzecim razem mógł cieszyć się ze zdobytej bramki, wykorzystując podanie Daniela Świderskiego. W 75. minucie powinno być 5:0. Maciej Kazimierowicz minimalnie chybił, po zagraniu Daniela Mąki. Górnik na kwadrans przed zakończeniem meczu miał okazję na honorowego gola, piłka minęła jednak słupek bramki Macieja Humerskiego. Wynik ustalił Mąka, wykorzystując drugi rzut karny w tym spotkaniu.

Widzew Łódź – Górnik Konin 5:0 (3:0)
Demjan 12., Michalski 18-k., Kristo 28., Niedziela 65., Mąka 90-k.

Widzew: Wolański (46. Humerski) – Kozłowski (46. Stanek), Zieleniecki (46. Kostkowski), Miller (46. Sylwestrzak), Pigiel (46. Pipczyński) – Michalski (25. Niedziela), Kristo (46. Kazimierowicz), Kwiek (46. Falon), Zuziak (46. Mąka) – Demjan (46. Świderski), Pieńkowski (46. Przybylski).