Niezła postawa ŁKS w sparingu z Rakowem. Łodzianie wygrali 2:1

Piątek, 23 lutego 2018


Zespół z al. Unii pokonał w meczu kontrolnym rozgrywanym na boisku ze sztuczną murawą w Lelowie pierwszoligowy Raków Częstochowa 2:1. Piłkarze ŁKS zagrali uważnie w defensywie, pokazując kilka ciekawych akcji. Zagrożenie pod bramką rywala stwarzali przede wszystkim po stałych fragmentach gry.To raczej pewne. Wyjściowy skład na mecz z Rakowem, nie powinien różnić się od tego, w jakim łodzianie rozpoczną zmagania ligowe. Nie wiadomo natomiast, kiedy ŁKS rozpocznie rundę wiosenną. Do klubu wpłynęło bowiem pismo od MKS Kluczbork z prośbą o przełożenie spotkania, które miało zostać rozegrane 2 marca, na 25 kwietnia. Prośba argumentowana jest panującymi obecnie warunkami atmosferycznymi, przede wszystkim minusowymi temperaturami, które płytę boiska MKS zamieniły w lodowatą skamielinę.

Dla ŁKS lepiej, żeby ten mecz odbył się w pierwotnie planowym terminie, bo w Lelowie pokazał się z dobrej strony. Na pochwały zasłużyła przede wszystkim defensywa, ganiona po ostatnich spotkaniach. Raków gola strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego, a z gry za dużo sytuacji sobie nie stworzył. Łodzianie okazji mieli trochę więcej, ale wykorzystali jedną. Piotr Pyrdoł z bliska precyzyjnym strzałem wykończył szybką kontrę. Do przerwy na wyróżnienie zasłużyli nie tylko defensorzy, z Maksymilianem Rozwandowiczem na czele, ale również Jewhen Radionow, a także coraz lepiej z nim współpracujący Patryk Bryła.

Po zmianie stron ŁKS nastawił się na grę z kontry. Raków nie miał za bardzo pomysłu na sforsowanie defensywy drugoligowca, choć raz łodzianom dopisało szczęście, piłka po uderzeniu Embalo trafiła w słupek. Decydująca o zwycięstwie ŁKS bramka padła w 70. minucie. Wojciech Łuczak wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. To był dobry mecz zespołu z al. Unii, choć trzeba przyznać, że Raków nie wystawił najsilniejszego składu. Wcześniej zespół z Częstochowy rozgrywał sparing z GKS Tychy (0:2). Natomiast ŁKS o godzinie 18. zagra jeszcze z liderem 3. ligi Sokołem Aleksandrów.

Raków Częstochowa – ŁKS Łódź 1:2 (1:1)
Bramki:
Wójcik 39. – Pyrdoł 23., Łuczak 70.

ŁKS: Kołba – Rozmus, Juraszek, Rozwandowicz, Widejko – Wolski, Kocot, Łuczak, Pyrdoł – Bryła, Radionow.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: