Od 0:2 do 2:2. Remis Widzewa w Kaliszu

Środa, 28 lutego 2018

Piłkarze Widzewa rozegrali ósme spotkanie kontrolne podczas zimowego okresu przygotowawczego. Łodzianie na wyjeździe zmierzyli się z trzecioligowym KKS 1925 Kalisz. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. W drugiej połowie zespół z al. Piłsudskiego zdołał doprowadzić do remisu.

Goście lepiej weszli w mecz, rozgrywany na sztucznej nawierzchni, ale mimo posiadanej przewagi, nie stworzyli żadnych klarownych okazji. Brakowało przede wszystkim ostatniego podania, a bramkarz KKS nieźle radził sobie z wyłapywaniem dośrodkowań zawodników Widzewa.

Po około kwadransie gry do głosu doszli zawodnicy z Kalisza. W 18. minucie Patryk Wolański obronił uderzenie z dystansu Łukasza Żeglenia. Trzy minuty później był jednak bez szans. Ładną akcję gospodarzy celnym uderzeniem sfinalizował Błażej Ciesielski. Gospodarze szybko podwyższyli. Rzut karny, po zagraniu piłki ręką w polu karnym, wykorzystał Rafał Jankowski. W 35. minucie mogło być 0:3, na szczęście bardzo dobrą interwencją popisał się Wolański.

Łodzianie nie mieli pomysłu na sforsowanie bloku defensywnego gospodarzy. Strzały, jak i dośrodkowania w pole karne, nie zrobiły żadnej krzywdy bramkarzowi Oskarowi Pogorzelcowi. Pierwszą połowę zakończyło uderzenie Żeglenia, obronione przez Wolańskiego.

Choć trener Franciszek Smuda zapowiadał, że od meczu w Kaliszu zawodnicy będą grali dłużej, niż po 45 minut, w przerwie wymienił całą jedenastkę. Chwilę po wznowieniu gry łodzianie strzelili kontaktowego gola. Po centrze Bartłomieja Niedzieli i błędzie obrońcy, do siatki trafił Kacper Falon. W kolejnych minutach obie drużyny miały swoje okazje. Ze strony Widzewa Michał Przybylski i Daniel Świderski. Ten drugi w 80. minucie doprowadził do remisu, popisując się ładnym lobem.

W końcówce meczu goście mogli zdobyć trzecią bramkę – Przybylski, Świderski, Damian Kostkowski, Marcin Pieńkowski - tak się jednak nie stało. To pierwsze spotkanie sparingowe w tym roku, które nie zakończyło się wygraną Widzewa. Łodzianie w Kaliszu grali bez kontuzjowanych Bartłomieja Rakowskiego i Radosława Sylwestrzaka.

KKS 1925 Kalisz - Widzew Łódź 2:2 (2:0)
Ciesielski 21., Jankowski 25.-k. – Falon 48., Świderski 80.

Widzew: Wolański (46. Humerski) – Kozłowski (46. Niedziela), Zieleniecki (46. Kostkowski), Miller (46. Pipczyński), Pigiel (46. Mąka) – Michalski (46. Jasiński), Kristo (46. Kazimierowicz), Kwiek (46. Falon), Zuziak (46. Pieńkowski) – Demjan (46. Świderski), Stanek (46. Przybylski).