Skromne zwycięstwo Widzewa po trafieniu Demjana

Sobota, 03 marca 2018

Zespół Widzewa w spotkaniu kontrolnym z Bronią Radom poprowadził Marcin Broniszewski. Franciszek Smuda wyjechał z Łodzi i ma wrócić za kilka dni. Piłkarze bez pierwszego szkoleniowca poradzili sobie z rywalem, choć mecz do najlepszych nie należał.

Mecz rozpoczął się od ataku Broni i bramki dla Widzewa. Goście w pierwszej akcji nie potrafili pokonać Patryka Wolańskiego. Problemów z umieszczeniem piłki w siatce nie miał natomiast Robert Demjan, który wykorzystał dwójkową akcję Marka Zuziaka z Marcinem Pieńkowskim.

W początkowej fazie spotkania zespół z Radomia nie ograniczał się do obrony bramki, kilka razy przedostając się pod pole karne Widzewa. W ciągu kilku minut Broń stworzyła dwie sytuacje, które mogły zakończyć się strzeleniem wyrównującego gola. Przewaga gości mogła wynikać z tego, że łodzianie cofnęli się na własną połowę, szukając szczęścia w kontratakach. Brakowało jednak ostatniego podania, przez co Michał Kula nie miał zbyt wiele pracy. Dopiero w 37. minucie widzewiacy mogli pokusić się o drugie trafienie. Bramkarz Broni obronił jednak uderzenie z dystansu Dario Kristo, podobnie jak chwilę później strzał głową Damiana Kostkowskiego.

Po zmianie stron przez długie minuty działo się niewiele. W 60. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Demjan, napastnik jednak spudłował. Mijały kolejne minuty, a sytuacji ze strony Widzewa nie było. Broń próbowała atakować, ale rywalom brakowało zdecydowania w okolicach bramki Macieja Humerskiego, który zmienił Wolańskiego.

Na kwadrans przed końcem meczu powinno być 2:0. Kacper Falon nie wykorzystał sytuacji sam na sam z rezerwowym bramkarzem Pawłem Młodzińskim, trafiając w niego. Zespół z Radomia, za sprawą Wiktora Putina, miał dwie okazje na pokonanie Humerskiego, nic z nich jednak nie wyszło. Mecz zakończył się skromną wygraną Widzewa, który zagrał bez kontuzjowanych: Bartłomieja Rakowskiego, Radosława Sylwestrzaka i Daniela Świderskiego.

Widzew Łódź Broń Radom 1:0 (1:0)