Udana próba generalna. Widzew rozbił KS Kutno

Środa, 07 marca 2018

W ostatnim sparingu przed inauguracją rundy wiosennej Widzew pokonał KS Kutno 6:0. Dominacja łódzkiego zespołu nie podlegała dyskusji. Zadowolony powinien być sztab szkoleniowy, który narzekał na słabą skuteczność drużyny w poprzednim spotkaniu z Bronią Radom (1:0).

Czwartoligowiec jedynie na samym początku meczu postraszył widzewiaków. Dobrze spisała się jednak defensywa. Łodzianie po kilku minutach przejęli inicjatywę. Dwie groźne akcje przeprowadził Marek Zuziak. W 20. minucie przed szansą na strzelenie gola stanął Robert Demjan, uderzył jednak niecelnie. Cztery minuty później na listę strzelców wpisał się, po indywidualnej akcji - Marcin Pieńkowski. Na 2:0 podwyższył Demjan, po składnej akcji zespołu. W końcówce pierwszej połowy sytuacje mieli jeszcze Damian Kostkowski i Dario Kritso, lecz wynik nie uległ zmianie.

Uderzenie Kostkowskiego:

W przerwie nastąpiło w Widzewie osiem zmian. Nie wpłyneło to na postawę gospodarzy. Na 3:0, znakomitym uderzeniem z dystansu podwyższył Michał Miller, który przeciwko zespołowi z Kutna zagrał na skrzydle, a nie jak przez cały okres przygotowawczy, na środku defensywy. Kolejny strzał oddał Kacper Falon, piłka zatrzymała się na słupku. Szczęścia próbował również Mateusz Michalski, nie trafił jednak w bramkę. Na 4:0 podwyższył Michał Przybylski. Chwilę później piętą uderzał Miller, który zademonstrował kilka ciekawych akcji pokazując, że lepiej czuje się w ofensywie, niż broniąc dostępu do własnej bramki. Piątego gola strzelił Michalski, a wynik meczu ustalił Kostkowski, po podaniu Michalskiego.

Widzew rozegrał bardzo dobre spotkanie. Próba generalna przed wznowieniem rozgrywek wypadła na 6! Łodzianie w zimowym okresie przygotowawczym rozegrali 10 spotkań. Dziewięć z nich wygrali, a jedno zakończyło się remisem.

Widzew Łódź - KS Kutno 6:0 (2:0)
Pieńkowski 24., Demjan 27., Miller 54., Przybylski 64., Michalski 86., Kostkowski 88.

Widzew: Wolański (46. Humerski) – Kozłowski (75. Jasiński), Kostkowski, Zieleniecki, Pigiel (46. Niedziela) – Mąka (46. Miller), Kazimierowicz (46. Kwiek), Kristo (46. Przybylski), Zuziak (46. Michalski) – Demjan (46. Falon), Pieńkowski (46. Stanek).