Słowacy dali zwycięstwo i pozycję lidera. Widzew – Victoria 2:0

Sobota, 10 marca 2018

Zespół Widzewa udanie zainaugurował rundę wiosenną. W obecności 17083 widzów łodzianie pokonali Victorię Sulejówek. Wygrana dała klubowi z al. Piłsudskiego nie tylko trzy punkty, ale również pozycję lidera. Sokół Aleksandrów zremisował bowiem bezbramkowo z Turem Bielsk Podlaski.

W pierwszych minutach meczu nie działo się zbyt wiele. Łodzianie wykonywali wolne, rzuty rożne, dośrodkowywali w pole karne gości, ale bramkarz Dominik Pusek nie musiał się wysilać. Gdy tak naprawdę nic nie wskazywało, że wynik może ulec zmianie, gospodarze objęli prowadzenie. W 15. minucie Mateusz Michalski wywalczył rzut rożny, z którego znakomicie zagrał do Roberta Demjana. Były król strzelców ekstraklasy uderzeniem głową zdobył swoją pierwszą bramkę dla Widzewa.

Dopiero po utracie bramki zawodnicy Victorii przypomnieli sobie, że piłka nożna polega nie tylko na bronieniu dostępu do własnego pola karnego. Zaatakowali nieco śmielej, stwarzając kilka dobrych okazji. Dobrze radził sobie Patryk Wolański, obrońcy Widzewa również nie popełniali rażących błędów. Zawalili raz, gdy przed szansą na doprowadzenie do wyrównania stanął Wojciech Wocial. Gorzej sytuacja wyglądała w ofensywie. Gdyby Pusek wziął ze sobą gazetę, z pewnością przez nikogo niepokojony, zdążyłby ją przeczytać. Dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy Michalski zdecydował się na indywidualną akcję, obrońcy zdołali powstrzymać pomocnika gospodarzy.

Druga połowa to popis Marka Zuziaka. Słowak rozgrywał, podawał, strzelał – do tego skutecznie. W 54. minucie, po uderzeniu głową, pokonał bramkarza Victorii. Po stracie gola goście ruszyli do ataków. Wolańskiego wpierw próbował sprawdzić Wiktor Lach a później Wojciech Gorczyca. Końcowe minuty meczu do najciekawszych nie należały. Goście niby atakowali, niby się starali, nie mieli jednak żadnych argumentów. Łodzianie również za bardzo nie forsowali tempa. Wynik nie uległ zmianie. Widzew wygrał 2:0, co dało mu nie tylko 3. punkty, ale również pozycję lidera. Jednak większe wrażenie niż gra, zrobili na obserwatorach meczu... kibice.

Widzew Łódź – Victoria Sulejówek 2:0 (1:0)
Demjan 16., Zuziak 54.

Widzew: Wolański – Kozłowski, Kostkowski, Zieleniecki, Pigiel – Michalski (62. MIller), Kazimierowicz, Kristo, Zuziak (82. Mąka) – Demjan (90. Stanek), Pieńkowski (46. Falon).