Sparing zamiast meczu ligowego. ŁKS zremisował z GKS Tychy

Piątek, 23 marca 2018

Kolejne spotkanie ligowe zespołu ŁKS w rundzie wiosennej zostało przełożone. Zamiast sobotniej potyczki ze Stalą Stalowa Wola łodzianie rozegrali sparing z pierwszoligowym GKS Tychy. Mecz zakończył się remisem 1:1.

W tym roku ŁKS rozegrał zaledwie jedno spotkanie w rozgrywkach ligowych, u siebie z Gryfem Wejherowo (0:0). Z powodu złych warunków atmosferycznych odwołano mecze z MKS Kluczbork i Błękitnymi Stargard. Wydawało się, że nic nie będzie stało na przeszkodzie, by sobotni pojedynek ze Stalą Stalowa Wola doszedł do skutku. Tak się jednak nie stało.

W piątek Departament Rozgrywek Krajowych PZPN podjął decyzję o odwołaniu tego spotkania z powodu złego stanu boiska. Zamiast walczyć o ligowe punkty, łodzianie zmierzyli się z GKS Tychy. Piłkarzy obu drużyn gościł Bieruń Stary.

Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a obie bramki zostały zdobyte w pierwszej połowie. Prowadzenie dla ŁKS, uderzeniem z rzutu wolnego, uzyskał Tomasz Margol. Kilka minut później wyrównał z bliskiej odległości Michał Fidziukiewicz. W drugiej połowie walki nie brakowało, goli jednak już nie było.

W spotkaniu nie wystąpili narzekający na problemy zdrowotne: Patryk Bryła i Maksymilian Rozwandowicz, a meczu z powodu urazów nie dokończyli: Wojciech Łuczak i Bartosz Widejko. Zagrał natomiast rekonwalescent Przemysław Kocot.

Wiadomo już kiedy rozegrana zostanie zaległa 20. kolejka. Osiem spotkań, w tym MKS Kluczbork – ŁKS, odbędzie się 4 kwietnia.

GKS Tychy – ŁKS Łódź 1:1 (1:1)