Pewne zwycięstwo Widzewa. Kolejne trafienie Demjana

Sobota, 24 marca 2018

Piłkarze Widzewa nie mieli większych problemów z pokonaniem znajdującej się w strefie spadkowej Warty Sieradz. Łodzianie szybko uzyskali prowadzenie, a później kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.

Łodzianie od początku spotkania uzyskali wyraźną przewagę. Już w 6. minucie goście objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym wykonanym przez Mateusza Michalskiego do siatki Warty trafił Dario Kristo. Zawodnik Widzewa miał dużo czasu, żeby precyzyjnie przymierzyć. W 15. minucie kolejne dośrodkowanie Michalskiego z rzutu rożnego mogło zakończyć się zdobyciem drugiej bramki. Daniel Kostkowski minimalnie spudłował.

Gospodarze nie mieli żadnego pomysłu na sforsowanie defensywy Widzewa. Patryk Wolański, w przeciwieństwie do poprzedniego wyjazdowego meczu ze Świtem (1:2), mocno się nudził. W 24. minucie, po kolejnym dośrodkowaniu Michalskiego, uderzał Robert Demjan, tym razem Maciej Mielcarz nie dał się zaskoczyć. Chwilę później bramkarz Warty obronił uderzenie Macieja Kazimierowicza, ponownie po zagraniu Michalskiego.

Dopiero w końcówce pierwszej połowy zespół z Sieradza poważniej zagroził bramce Widzewa. Wolański kilka razy musiał interweniować, a w dwóch przypadkach gospodarzom zabrakło precyzji. Łodzianie na przerwę schodzili prowadząc 1:0, będąc zespołem zdecydowanie lepszym. Gospodarze, dla których był to pierwszy ligowy mecz w tym roku, prezentowali się chaotycznie.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla zespołu Widzewa. Po dośrodkowaniu Marka Zuziaka, źle we własnym polu karnym zachowali się obrońcy Warty, którzy podali piłkę pod nogi Demjana. Napastnik z kilku metrów nie dał szans Mielcarzowi, strzelając trzeciego gola w trzecim kolejnym spotkaniu. Łodzianie nie zamierzali poprzestać na dwóch trafieniach. Swoje okazje mieli: Kostkowski, Kazimierowicz i Daniel Mąka. Warta sporadycznie zagrażała bramce strzeżonej przez Wolańskiego.

Zespół Widzewa w Sieradzu wygrał zasłużenie, ale rywal do najsilniejszych nie należał. Ważne, że łodzianie potrafili wykorzystać niemoc rywala, bo w rundzie jesiennej różnie z tym bywało.

Warta Sieradz - Widzew Łódź 0:2 (0:1)
Kristo 6., Demjan 48.

Widzew: Wolański – Miller, Kostkowski, Zieleniecki, Pigiel – Michalski (62. Mąka), Kazimierowicz, Kristo, Zuziak (77. Przybylski) – Demjan, Stanek (62. Pieńkowski).

Żółte kartki: Bartłoszewski, Kacela – Kostkowski, Kazimierowicz.