Trenerzy po meczu Warta Sieradz - Widzew ŁódĽ 0:2

Sobota, 24 marca 2018


Po porażce w poprzedniej kolejce ze ¦witem Nowy Dwór Mazowiecki (1:2) dla zespołu Widzewa w meczu z Wart± liczyło się wył±cznie zwycięstwo. Łodzianie zrealizowali cel, pokonuj±c jedn± ze słabszych drużyn trzeciej ligi.Na konferencji trener Widzewa nie ukrywał, że podobnie jak w meczu ze ¦witem, obawiał się o stan murawy boiska. To było zdecydowanie lepiej przygotowane niż w Nowym Dworze Mazowieckim. - Warunki gry były dużo lepsze niż w Nowym Dworze Mazowieckim, ale płyta nadal była trudna. Pomimo faktu, że mam w drużynie zawodników, którzy bardzo dobrze operuj± piłk±, to i tak mieli dzi¶ kłopoty. Na pewno oba zespoły pokazały więcej walki niż składnych akcji, ale dla nas był to bardzo ważny mecz, w którym przede wszystkim musieli¶my zdobyć trzy punkty. Udało się to i z tego się cieszymy - powiedział Franciszek Smuda.

Szkoleniowiec pytany był o Michała Millera, który zagrał na prawej stronie defensywy. - Jego gra stanowiła niewiadom±, bo nawet na treningach niewiele grał na tej pozycji. Dał sobie radę - ocenił Smuda.

Rozczarowania wynikiem nie krył trener gospodarzy. - Mieli¶my przygotowan± taktykę na to spotkanie, ale już w szóstej minucie trzeba j± było zmieniać. W przerwie powiedzieli¶my sobie, że będziemy starali się jak najdłużej utrzymywać się przy piłce i szukać szans na bramkę, a tuż po wznowieniu gry znów popełnili¶my bł±d przy stałym fragmencie gry i spotkał nas zimny prysznic w postaci drugiego gola. Wróciły do nas grzechy z rundy jesiennej, kiedy tracili¶my dużo bramek po stałych fragmentach gry i choć dużo nad tym pracowali¶my, to w tym meczu znów nas to zawiodło - stwierdził Tomasz Kmiecik.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: