Wygrał lepszy zespół. Trenerzy po meczu MKS Kluczbork – ŁKS Łódź

Środa, 04 kwietnia 2018

Piłkarze ŁKS odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo w tym roku. Po bramkach zdobytych przez Wojciecha Łuczaka i Łukasza Zagdańskiego łodzianie pokonali na wyjeździe MKS Kluczbork 2:0.

Po niezbyt udanym początku rundy wiosennej, remis i porażka, łodzianie w końcu się obudzili. – Baliśmy się tego spotkania, ale udało się nam wywieźć trzy punkty z trudnego terenu. Cieszy, że zdobyliśmy dwie bramki, a z tyłu zagraliśmy na zero. Zespołowi należą się słowa uznania, wykonał kawał dobrej roboty. Po porażce z GKS Jastrzębie byliśmy źli, dlatego jak najszybciej chcieliśmy rozegrać spotkanie w Kluczborku – powiedział trener ŁKS Jacek Janowski.

Szkoleniowiec gospodarzy przyznał, że wynik jest odzwierciedleniem tego, co działo się na boisku. – Nie mogę odmówić moim piłkarzom zaangażowania, ale wygrał zespół lepszy. O naszej porażce zadecydowały indywidualne błędy. Do przerwy spotkanie było wyrównane, niestety dostaliśmy bramkę do szatni. Po przerwie chcieliśmy za szybko wyrównać, co skończyło się utratą drugiej bramki. Widziałem mecz w Jastrzębiu. Przegrał go lepszy zespół i wiedziałem, że czeka nas bardzo ciężkie spotkanie. Mam nadzieję, że wyciągniemy wnioski z lekcji, którą otrzymaliśmy od solidnej drużyny – stwierdził trener MKS Kluczbork Jan Furlepa.