Miał być Łuczak – przyszedł Kristo. W Widzewie nie żałują

Wtorek, 10 kwietnia 2018


Po meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (1:2) padały propozycje posadzenia pomocnika na ławkę rezerwowych. Co bardziej krewcy kibice Widzewa widzieli Dario Kristo na boisku, ale w drużynie rezerw. Chorwat w możliwie najlepszy sposób zamknął usta krytykom. W trzech kolejnych spotkaniach wpisał się na listę strzelców.Kristo był szóstym transferem zimowym Widzewa. Działacze łódzkiego klubu liczyli na pozyskanie Wojciecha Łuczaka, ten jednak wybrał zespół lokalnego rywala ŁKS. Działacze klubu z al. Piłsudskiego postawili więc na mierzącego 190 cm zawodnika z Chorwacji. – Poradzimy sobie bez Łuczaka, a Kristo powinien być dużym wzmocnieniem – ocenił umiejętności zawodnika trener Franciszek Smuda.

Słów szkoleniowca nie potwierdziły pierwsze dwa spotkania ligowe. W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej z Victorią Sulejówek (2:0) zagrał przeciętnie, a przeciwko Świtowi – tragicznie. Smuda nie posadził zawodnika na ławce rezerwowych, dał mu kolejną szansę. Z Wartą Sieradz (2:0) Kristo ponownie wyszedł w pierwszym składzie i w 6. minucie wpisał się na listę strzelców. Z Sokołem Aleksandrów (2:1) bramkarza rywali również pokonał w 6. minucie. W ostatnim spotkaniu w Ełku (2:1) już tak się nie spieszył. Bramka, która dała Widzewowi trzy punkty, padła w 83. minucie. To był trzeci strzelony przez pomocnika gol, w trzecim spotkaniu z rzędu.

Gol Dario Kristo w meczu z MKS Ełk


– Cieszą mnie zdobycze bramkowe, ale nie liczy się kto strzela. Najważniejsze, żeby w każdym meczu zdobywać trzy punkty i umacniać się na pozycji lidera. Czuję się dużo lepiej, niż na początku rundy i myślę, że to widać. Nadal jest jednak nad czym pracować, także może być jeszcze lepiej – zapewnia Kristo.

Przed Widzewem kolejny trudny mecz, tym razem z rezerwami Legii. – Wydają się być groźnym zespołem. Gramy jednak w domu i nie ma innego wyjścia, jak wygrać – podkreśla Kristo.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: