Nowy trener Bełchatowa: Dobrze zacząć od takiego przeciwnika

Wtorek, 10 kwietnia 2018


Po remisie w wyjazdowym meczu z Legionovią (2:2) działacze GKS Bełchatów rozwiązali umowę z Mariuszem Pawlakiem. Jego miejsce na ławce trenerskiej zajął Artur Derbin. Debiut szkoleniowca przypadnie na spotkanie z ŁKS Łódź (godz. 18).41-letni szkoleniowiec nie może poszczycić się większymi sukcesami. Do nich zalicza się awans z Zagłębiem Sosnowiec do 1 ligi w sezonie 2014/15 oraz dotarcie z tym zespołem rok później do półfinału Pucharu Polski.

We wtorek trener poprowadził pierwszy trening z nowym zespołem. – Czasu do sobotniego meczu jest niewiele. Przychodząc do pracy, spotkałem grupę ludzi, którzy są na pewno bardzo ambitni. Piłkarze przede wszystkim bardzo by chcieli osiągnąć dobry wynik dla Bełchatowa, ale na tę chwilę są z tym problemy i stąd też ta sytuacja ze zmianą trenera. To nie jest też tak, że drużyna w przeciągu kilku dni całkowicie się odmieni. W najbliższych dniach będziemy pracować nad tymi elementami, które chcielibyśmy, żeby wyglądały zdecydowanie lepiej – powiedział po pierwszym treningu Derbin.

W sobotę szkoleniowiec poprowadzi GKS w meczu z ŁKS. – Cieszę się, że w moim debiucie przyjdzie nam rywalizować z takim przeciwnikiem. Liczę na to, że zagramy dobry mecz, że personalnie trafimy w skład, a chłopcy swoim zaangażowaniem w meczu derbowym pokażą, na co ich stać. Mecz otwarcia będzie bardzo ważny. Podejdźmy do tego z pokorą, bo nie możemy patrzeć tylko na to, co dzieje się u góry tabeli, ale również ważne jest to co dzieje się za naszymi plecami - stwierdził Derbin.

Łodzianie do tego meczu przystąpią prawdopodobnie pod wodzą Wojciecha Robaszka. Ewentualna zmiana na stanowisku trenera w ŁKS może nastąpić dopiero po spotkaniu w Bełchatowie.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: