Kolejny krok w stronę rozbudowy stadionu przy al. Unii

Środa, 11 kwietnia 2018


Spółka Sweco Consulting wygrała przetarg na przygotowanie programu funkcjonalno – użytkowego dla potrzeb rozbudowy stadionu przy al. Unii. Miasto za przygotowanie PFU zapłaci 223 860 zł. Na realizację zadania wykonawca ma 75 dni.



Umowę podpisano w środę. – To kolejny etap rozbudowy stadionu Łódzkiego Klubu Sportowego, stadionu miejskiego przy al. Unii 2. Zwyciężył duży podmiot, który ma ogromne doświadczenie w zakresie wsparcia różnych inwestycji budowlanych w wielu krajach. Liczymy więc na to, że nie będzie żadnych problemów z realizacją tego zamówienia – stwierdził wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Paweł Bliźniuk.

Zgodnie z harmonogramem pod koniec czerwca powinien być gotowy dokument, na podstawie którego będzie można określić koszt rozbudowy obiektu przy al. Unii. To umożliwi wpisanie odpowiednich kwot do budżetu miasta i wieloletniej prognozy finansowej. Niewykluczone, że radni zajmą się kwestią zabezpieczenia tych środków na ostatniej sesji przedwakacyjnej – 4 lipca.

Przygotowanie programu funkcjonalno – użytkowego z koncepcją rozbudowy stadionu przy al. Unii Lubelskiej obejmuje m.in.: wytyczne dotyczące zaprojektowania i wybudowania trzech trybun wraz z podaniem funkcji wszystkich pomieszczeń. Dokumentacja przygotowana przez wykonawcę określi również wartość prac projektowych i kosztów robót budowlanych oraz dostaw i usług, związanych z realizacją obiektów i związanej z nimi infrastruktury technicznej. W PFU znajdą się też warunki techniczne przyłączenia obiektu od gestorów sieci oraz wszelkie inne niezbędne warunki, decyzje, opinie, uzgodnienia i sprawdzenia rozwiązań projektowych, w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów prawa i zawartej w środę umowy. Będą tam również przedstawione dwa warianty oświetlenia stadionu oraz uwzględniona rozbudowa węzła cieplnego do zasilania ogrzewania murawy.

Do przetargu na wykonanie PFU przystąpiły trzy firmy. Wygrała oferta najkorzystniejsza, a nie najtańsza. – Każdy ełkaesiak wyczekuje tego stadionu. Tu nie ma już miejsca na błędy i uchybienia, więc cieszę się, że miasto podpisało umowę z firmą o dużym prestiżu. Mam nadzieję, że wszystko będzie przebiegało zgodnie z harmonogramem – powiedział prezes ŁKS Tomasz Salski.

Po opracowaniu programu miasto ogłosi przetarg na budowę w systemie zaprojektuj i wybuduj. Prace potrwają około 20 miesięcy. Pojemność stadionu wzrośnie do 20 tysięcy miejsc. Na środowej konferencji ogłoszono również oficjalną współpracę łódzkiego klubu ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata.



DODAJ KOMENTARZ: