Dla Smudy nie ma znaczenia, w jakim składzie zagrają rezerwy Legii

Piątek, 13 kwietnia 2018


Dwa zwycięstwa i porażka – tak wygląda bilans zespołu Widzewa z drugą drużyną Legii Warszawa w rozgrywkach III ligi. W rundzie jesiennej łodzianie pokonali stołeczną drużynę 2:1 (Mateusz Michalski, Adam Radwański).W sobotę przy al. Piłsudskiego (godz. 19.10) rozpocznie się najciekawiej zapowiadające się spotkanie 23. kolejki. Widzew podejmować będzie rezerwy aktualnego mistrza kraju. – Za każdym razem, gdy spotykają się te dwie firmy, bez względu na poziom rozgrywek, powoduje to emocje, także u mnie – przyznaje Smuda. Szkoleniowiec zupełnie nie przejmuje się tym, jaką kadrę do Łodzi przywiezie trener Krzysztof Dębek. – Nie miałbym nic przeciwko, gdyby przyjechała tu nawet cała pierwsza drużyna Legii, bo mogłoby się nam z nią grać lepiej niż z tą drugą – przekonuje były selekcjoner.

Smuda twierdzi, że z zespołami z wyższych lig Widzewowi gra się zdecydowanie lepiej, niż z trzecioligowymi rywalami. – Pokazały to zimowe mecze sparingowe, kiedy mierzyliśmy się z zespołami z drugiej czy pierwszej ligi. Nasza gra wyglądała wówczas bardzo dobrze. Zespoły występujące w trzeciej lidze są nieobliczalne – przekonuje trener łódzkiego klubu.

Patent na pokonywanie bramkarzy rezerw Legii ma Michalski. Pomocnik wpisywał się na listę strzelców w każdym meczu rozgrywanym na szczeblu trzeciej ligi. – Nie wiem czy mam patent na ten zespół. Dla mnie, jako byłego piłkarza Polonii Warszawa i obecnego Widzewa, faktycznie powinien to być obowiązek. Nie jest tak, że do meczu z Legią podchodzę jakoś szczególnie. Do każdego spotkania staram się motywować tak samo – mówi w rozmowie z oficjalną stroną Widzewa Michalski. Według pomocnika kluczem do wygrania potyczki z Legią II mogą być stałe fragmenty gry. – To nasza mocna strona. Trenujemy stałe fragmenty często, więc to nie jest przypadek – zaznacza pomocnik.

W rozgrywkach III ligi łodzianie trzy razy grali z Legią II. Dwa spotkania wygrali (2:1 i 3:0, a jedno przegrali 1:3).

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: