Jak Widzew przygotowuje się do derbów Łodzi?

Trening Widzewa Fot. widzew.com

Znamy dokładny plan przygotowań Widzewa do sobotniego meczu z ŁKS-em.

W piątek Widzew zremisował na swoim stadionie z Radomiakiem 1:1. Jeszcze tego samego dnia trenerzy podsumowali mecz, a dzień później piłkarze mieli rozruch. Niedziela była już wolna od zajęć. Od poniedziałku za to i trenerzy, i piłkarze, zaczęli już przygotowania do meczu z ŁKS-em. Derby Łodzi zostaną rozegrane w sobotę o godz. 12.40.

– Wszyscy, którzy żyją w Łodzi, wiedzą, że derby mają ogromne znaczenie. Dla nas również. Porażka z jesieni sprawia, że chcemy jeszcze bardziej pokazać, że stać nas na więcej, że jesteśmy wartościową drużyną. Musimy zdobyć w tym meczu komplet punktów, takie mamy założenie – przyznał w widzewskim radiu drugi trener Marcin Broniszewski. To on prowadził zespół w spotkaniu z Radomiakiem, bo Enkeleid Dobi musiał oglądać je z trybun. To kara za czerwoną kartkę z meczu z Koroną Kielce.

Albańczyk w derbach poprowadzi już drużynę. Wiadomo na pewno, że zabraknie Mateusza Możdżenia. Kapitan Widzewa za czerwoną kartkę musi pauzować w dwóch spotkaniach. Komisja Dyscyplinarna PZPN raczej nie powiększy tej kary.

Czy ktoś jeszcze nie będzie mógł wystąpić w derbach? Wciąż pozwolenia na pracę nie dostał Brazylijczyk Caique. Być może stanie się to w tym tygodniu, ale czy Dobi zdecyduje się wystawić go w tak ważnym meczu?

O miejsce w składzie walczyć będzie na pewno Patryk Stępiński, który nie zagrał z Radomiakiem z powodu urazu. Na derby ma być gotowy. Wobec pauzy Możdżenia rośną szanse na debiut Marka Hanouska, który jest potwierdzony do gry.

Klub ogłosił, jak w tym tygodniu będzie trenować drużyna. Zajęcia odbywać się będą na Łodziance. Na wtorek zaplanowano dwa treningi: o godzinie 10 i 15, w środę, czwartek i piątek – o 11. A w sobotę derby Łodzi.

Autor: Janek

News

derby ŁodziŁKSWidzew

Dodaj komentarz