Kibice ŁKS-u gotowi na derby Łodzi

Tak strzelił Ricardinho Fot. Marian Zubrzycki

Reklamy

Po raz pierwszy od lat na derbach Łodzi mają być kibice gości. Fani ŁKS mogą już zapisywać się na bilety. Nie wszyscy…

Derby Łodzi to święto piłki nożnej. Ostatni raz kibice ŁKS-u i Widzewa byli na stadionie podczas meczu tych drużyn w sierpniu 2009 roku.

Nowy prezes Widzewa, Mateusz Dróżdż za cel postawił sobie żeby fani ŁKS-u pojawili się na stadionie przy al. Piłsudskiego 138. – Rozmawiałem z policją, która przedstawiła nam warunki wpuszczenia na derby Łodzi fanów rywala. Przede wszystkim chodzi o zorganizowanie bezpiecznego transportu, bo nie ma mowy, by odbył się pochód przez Łódź. Najlepiej chyba, gdyby przyjechali pociągiem, bo łatwo zapanować nad grupą. Druga sprawa to kwestia flag z jakimi przyjadą. Musimy mieć możliwość ich sprawdzenia. Jeśli te warunki zostaną zaakceptowane przez drugą stronę, to derby odbędą się prawdopodobnie z kibicami gości – mówił we wrześniu Dróżdż. Nie ma więc szans na to, żeby jak za dawnych lat kibice ŁKS-u przeszli przez miasto.

Reklamy

Za pośrednictwem portalu ŁKSfans.pl fani mobilizują się na derby Łodzi. Wejściówek jest dokładnie 907, ale nie każdy może się zapisać. Mecz na stadionie odwiecznego rywala ma być nagrodą dla najbardziej oddanych kibiców. Pierwszeństwo mają ci, którzy zaliczyli siedem z ostatnich dziesięciu meczów wyjazdowych.

Zapisy zaczną się 13 października w sklepie kibiców ŁKS. Cena biletu to 100 zł, ale oprócz wejściówki ełkeasiacy dostaną pamiątkowe gadżety: bluzę i czapkę z motywem kibicowskim.

Reklamy

News

derby ŁodzikibiceŁKSWidzew

Reklamy

Dodaj komentarz