Piąta rocznica pierwszych derbów Łodzi na nowym stadionie ŁKS-u

Reklamy

16 października 2016 odbyły się pierwsze derby Łodzi na nowym stadionie ŁKS-u.

Dokładnie pięć lat temu odbyły się pierwsze derby Łodzi na nowym stadionie ŁKS-u. Wtedy klub z al. Unii mógł pochwalić się tylko jedną trybuną. Nie tylko stadion zmienił się przez pół dekady. Odwieczni rywale spotkali się wtedy ze sobą w trzeciej lidze.

W 25. minucie bramkę strzelił legendarny napastnik biało-czerwono-białych Jewhen Radionow i taki wynik utrzymał się do końca I połowy meczu. Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony gry z gola za sprawą pracującego obecnie w widzewskiej Akademii Daniela Mąki, cieszyli się piłkarze z Piłudskiego. Widzew na prowadzenie wyprowadził Mateusz Michalski, który czerwono-biało-czerwoną koszulkę zakłada również w tym sezonie. W doliczonym czasie gry wynik rywalizacji wyrównał Maksym Kowal, czym na stałe przeszedł do historii ŁKS-u.

Reklamy

Derby Łodzi 2016 ŁKS – Widzew Łódź 2:2
Bramki
:
1:0 Radionow (25′)
1:1 Mąka (49′)
1:2 Michalski (62′)
2:2 Kowal (90′)

ŁKS: M. Kołba – P. Pyciak, A. Ślęzak, K. Juraszek, K. Rozmus, J. Nowak, P. Bryła, A. Golański, P. Kocot, Ł. Kopka, J. Radionow

Widzew: M. Choroś, K. Tlaga, N. Jędrzejczyk, S. Zieleniecki, B. Gromek – P. Okachi, P. Rodak – A. Budka, M. Michalski, D. Mąka – P. Burski.

Reklamy

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)

News

derby ŁodziŁKSWidzew

Reklamy

Dodaj komentarz