Derby Łodzi. Ostatnia dekada dla ŁKS-u

LODZ.01.12.2020 PILKA NOZNA. FORTUNA I LIGA. LKS LODZ - MIEDZ LEGNICA N/Z PIRULO FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Reklamy

Więcej meczów w derbach Łodzi wygrał Widzewa, który jednak bardzo długo czeka na sukces.

Ostatnie lata to dominacja ŁKS-u. Jak będzie teraz? W niedzielę obie łódzkie drużyny zagrają ze sobą po raz 67. Lepszy bilans ma Widzew. Wygrał 27 razy przy 12 zwycięstwach ŁKS-u. 26 razy łódzkie zespoły dzieliły się punktami.

Ostatnie zwycięstwo drużyna z al. Unii odniosła jesienią 2020 roku (2:0). Widzew na wygraną w derbach czeka od ponad 11 lat. W marcu 2010 roku po golach Darvydasa Sernasa, Mindaugasa Panki, Łukasza Brozia i Marcina Robaka goście wygrali przy al. Unii aż 4:1. Później w czterech kolejnych meczach raz wygrywał ŁKS i cztery razy były remisy.

Reklamy

W ostatniej dekadzie nie było tych meczów wiele, bo obie drużyny mijały się w różnych ligach – od czwartej po ekstraklasę, ale można chyba napisać, że ostatnie lata to zdecydowanie lepszy czas dla ełkaesiaków.

Ostatnie derby Łodzi rozegrano 6 marca. Przy al. Unii padł remis 2:2. Widzew prowadził 2:0 po trafieniach Krystiana Nowaka i Michaela Ameyawa, w po przerwie gole dla ŁKS-u zdobyli Pirulo i Ricardinho. Szansę występu mają w niedzielę Nowak i dwaj ełkaesiacy.

W sumie z zawodników grających w 66. derbach Łodzi może teraz zagrać 17 piłkarzy z obu drużyn, którzy grali wiosną. W Widzewie są to: Jakub Wrąbel, Nowak, Daniel Tanżyna, Filip Becht, Mateusz Michalski, Patryk Mucha, Dominik Kun i Paweł Tomczyk; a w ŁKS-ie: Maciej Wolski, Jan Sobociński, Adrian Klimczak, Pirulo, Antonio Dominguez, Maksymilian Rozwandowicz, Ricardinho, Michał Trąbka i Mikkel Rygaard.
Reklamy

News

derby ŁodziŁKS ŁódźWidzew Łódź

Reklamy

Dodaj komentarz