Stawowy i Dobi typują derby Łodzi. Widzew czy ŁKS?

Tak strzelił Ricardinho Fot. Marian Zubrzycki

Reklamy

Pół roku temu spotkaliby się na konferencji pomeczowej. Jak był trener Widzewa, Enkeleid Dobi i były trener ŁKS-u, Wojciech Stawowy typują wyniki derbów Łodzi?

W ostatnich derbach Łodzi ŁKS prowadził Wojciech Stawowy. Kibice na długo zapamiętają przedmeczową odprawę trenera, podczas której mówił, że oddałby wszystko za piłkarzy. Trenerem Widzewa był Enkelid Dobi. Albańczyk również znany był z bałkańskiego charakteru. Mecz między dwoma żywiołowymi trenerami zakończył się remisem 2:2. Jak wynik typują w niedzielnych derbach Łodzi?

Kto wygra derby Łodzi?

Reklamy

Wojciech Stawowy: Wierzę w zwycięstwo ŁKS-u. To że Widzew jest wyżej w tabeli nie oznacza, że jest faworytem tych derbów. To, że ŁKS jest niżej wynika z problemów kadrowych jakie ta drużyna miała od początku rundy. Na derby na pewno będą gotowi i będą walczyli. Przed meczem derbowym nigdy nie ma stuprocentowego faworyta, natomiast ja mocno wierzę w ŁKS i kibicuję mu, żeby wracał ze stadionu Widzewa zwycięski.

Enkeleid Dobi: Obie drużyny podejdą do meczu ostrożnie. Wiemy, że derby rządzą się swoimi prawami, ale zdecydowanym faworytem jest Widzew. Drużyna ma dobry okres, coraz lepiej wygląda. Wyniki mówią same ze siebie. Z drugiej strony, to zawsze są derby. Wygra drużyna, która popełni mniej błędów. Życzę Widzewowi jak najlepiej, ale wydaje mi się, że ten mecz skończy się remisem.

Jakie są najmocniejsze strony Widzewa, a jakie ŁKS-u?

Reklamy

Stawowy: ŁKS to drużyna z dużym potencjałem ofensywnym, kreatywnymi piłkarzami. Trener Kibu Vicuna dobrze ją poukładał. Siła uderzeniowa, to największy atut ŁKS-u. Jestem przekonany, że strzelimy jakąś bramkę. Derby rządzą się swoimi prawami, to mecz dużej rangi, bardzo prestiżowy dla obu zespołów. Należy się spodziewać, że obie strony będą walczyć ze zdwojoną siłą. ŁKS wykrzesa z siebie całą energię i sprawi prezent swoim kibicom. Jeżeli w defensywie będzie dobrze, to o ofensywę się nie martwię. Natomiast Widzew bardzo się zmienił pod wodzą trenera Janusza Niedźwiedzia. To zespół, który jest na fali wznoszącej. Mocną stroną widzewiaków jest dobrze dobrana taktyka do potencjału piłkarskiego. Grają naprawdę dobrą piłkę. Mimo wszystko, w mojej ocenie, wyższy potencjał piłkarski jest w ŁKS-ie i będzie to widać w meczu derbowym.

Dobi: Widzew jest mocny u siebie, ma komplet punktów na swoim stadionie. W niedzielę będzie miał za sobą kilkanaście tysięcy kibiców. Wygląda lepiej niż ŁKS, w którym dominują indywidualności.

Jaki wynik padnie w derbach?

Dobi: Typuję wynik 1:1

Stawowy: 3:1 dla ŁKS-u

Remis w derbach? Sprawdź kursy

Z Enkelidem Dobim i Wojciechem Stawowym rozmawiał Filip Kijewski.

fot: ŁKS Łódź

64. derby Łodzi, fot. ŁKS Łódź / Cyfrasport

News

derby ŁodziEnkeleid DobiŁKSWidzewWojciech Stawowy

Reklamy

Dodaj komentarz